Sport- FK Radnički Zrenjanin u oviru 3. kola Srpske lige Vojvodina danas je  ugostio prošlogodišnjeg prvaka ekipu Bratstva iz Prigrevice i izgubio utakmicu minimalnim rezultatom 1:0, pogotkom Stamenkovića u 52. minutu.

Prvo poluvreme proteklo je u odmeravanju snaga obe ekipe i bez ijedne izgledne šanse na obe strane. U 44. minutu teren je napustio igrač Radničkog Radosavljević zbog povrede, a na teren posle 13 godina uspešnog igranja futsala zamenio ga je  Jovan Blažić.

U drugogm poluvremenu u 52. minutu nakon greške Rudana, lopta stiže do Ćovina  koji sa desne strane dodaje do Stamenkovića, a on sa dva metra šalje loptu u gol i dovodi svoj tim u vođstvo od 1:0. Mogli su igrači Radničkog do izjednačenja  kada je u 67. minutu Matić proigrao Blažića koji sa ivice šesnaesterca šalje loptu tik pored leve stative golmana Studena i rezultat ostaje nepromenjen.

Poslednjih 20 minuta meča spustio se jak pljusak na stadionu kraj „Skrobare“, probali su igrači Radničkog da pritisnu odbranu Bratstva, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol gostiju i rezultat  je ostao nepromenjen.

U sledećem kolu ekipa Radničkog na domaćem terenu 9. septembra očekuje ekipu Omladinca iz  Novih Banovaca.

Radnički Zrenjanin: Radović Nemanja, Grbić Nikola, Jovanov Bogdan, Radosavljavić Predrag, Rudan Miodrag, Kiš Robert, Krstinić Nikola, Dučić Ognjen, Milivojev Miljan, Knežević Đorđe, Kovačević Marko, zamenici igrača: Vasić Ivan, Blažić Jovan, Petrov Aleksandar, Matić Žarko, Dačaj Edonis, Zakić Miloš, Šarenac Mile i Nikola Grbić. Trener: Predrag Kandić.

Bratstvo 1946 : Studen Nikola, Popović Aleksandar, Ivanović Nebojša, Vejnović Branislav, Grabež Srđan, Šveljo Ognjen, Stamenković Bogdan, Đovin Aleksandar, Vuković Srđan, Stanković Dejan, Božić Dario, zamenici igrača: Faber Danijel, Vladetić Nikola, Sremčević Dragoslav, Bajčev Vladimir, Makar Nikola, Bursać Nenad, Antunić Igor i Vuković Srđan. Trener: Ćirić Zoran.