Sport- Pred više od 1.500 gledalaca Zrenjanin je u Kristalnoj dvorani bio domaćin prijateljskog meča između  futsal reprezentacija Srbije i Azerbejdžana. Izabranici Gorana Ivančića izgubili su  rezultatom 1:2 , ali poraz nije pokvario  sjajnu  atmosferu i odličnu podršku sa tribina Zrenjaninaca koji su došli da isprate naše orlove.

Reprezentacija Azerbejdžana nakon brze kontre već u 4. minutu preko  De Araua Finea dolazi do vođstva. Mogao je Lazarević u 9. minutu do izjednačenja, ali nije uspeo da iskoristi odličnu šansu, kada je nakon asistencije Petrova ostao sam ispred golmana Huseinija. Golman Srbije Antonić imao je u 11. minutu odličnu intervenciju i sprečio je Azerbejdžance da udvostruče vođstvo.

Na samom startu drugog poluvremena nakon odbijene lopte Cezar Zonatan rutinski pogađa za 2:0. Minut kasnije Vladan Vesić na oduševljenje prisutne publike šalje pravi projektil u same rašlje golmana Huseinija za  ispostaviće se konačnih  1:2.  Naša reprezentacija bila je oslabljena na ovom meču jer selektor Ivančić nije mogao da računa na šest reprezentativaca (Aksentijevića, Rajčevića, Ramića, Pršića, Tomića i Radovanovića) zbog obaveza u svojim klubovima  gde igraju Plej-of.

Ovaj prijateljski meč imao je humanitarni  karakter, sav prihod od ulaznica biće prosleđen himanitarnom fondu „Sportom za bolje sutra“.

Srbija: Aleksa Antonić, Strahinja Petrov, Nikola Matijević, Stefan Rakić, Vladan Vesić, Milan Mutavdžić, Pavle Pešić, Aleksandar Pavlović, Jovan Lazarević, Veroljub Vukadinović, Lazar Marinković i Vladan Koljajić.

Azerbejdžan: Emin Kurdov, Samir Hamzayev, Teles Martins Thiago, De Araujo Fineo, Ramiz Chovdarov, Rizvan Farzaliyev, Oktay Rustamli, Nihad Ismayilov, Khatai Baghirov, Rovshan Huseynli, Everton Cardoso, Vitaly Borislov i Cesar Zhontan i Isa Atayev.