Sport- U periodu od 03. do 06. septembra 2019. održano je pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije u kajaku i kanu na mirnim vodama na Adi ciganliji u Beogradu, koje je okupilo takmičare iz 25 klubova iz Republike Srbije.

Kajakaši Begeja ostvarili su izuzetne rezultate, a naročito Nikola Kovačević u kategoriji juniora u disciplini K-1 1000 metara, koji je osvojio bronzanu medalju. Biljana Vukov u kategoriji kadetkinja u disciplini K-1 1000 metara osvojila je srebrnu medalju i Beatrix Orban u istoj disciplini zauzela je treće mesto i bronzanu medalju. Na ovom prvenstvu učestvovalo je devet kajakaša Begeja, četiri u pionirskoj, četiri u kadetskoj i jedan u juniorskoj konkurenciji.

OSTAVRENI REZULTATI PO KATEGORIJAMA:

PIONIRI:

Matija Bajkučin, K-1 1000m i K-1 500m- takmičenje završio u kvalifikacijama;

Stefan Trubajić , K-1 1000m i K-1 500m- takmičenje završio u kvalifikacijama;

Matija Bajkučin-Stefan Trubajić, K-2 500m –takmičenje završili u kvalifikacijama;

Bojana Kojčić , K-1 1000m i K-1 500m- takmičenje završila u kvalifikacijama;

Bojana Kojčić- Ana Đumić, K-2 500m- takmičenje završili u kvalifikacijama;

KADETI:

Vilmoš Kopi, K-1 200m, K-1 500m i K-1 1000m- takmičenje završio u kvalifikacijama;

Biljana Vukov –Beatrix Orban, K-2 200m 3.mesto;

Ovim takmičenjem je završena nacionalna sezona, a sjajnim rezultatom, Nikola, Biljana i Beatrix obezbedili su status najboljih kajakaša Sdrbije u kadetskoj i juniorskoj kategoriji gde ih očekuju pripreme pred predstojeću takmičarsku sezonu u organizaciji Kajakačkog saveza Srbije, obzirom da svi osvajači medalja na ovom takmičenju i finalisti na Olimpiskim nadama obezbeđuju ovaj status.

Biljanu Vukov i Nikolinu Margić sledećeg vikenda očekuje takmičenje Olimpijskih nada u Bratislavi (Slovačka) gde očekujemo da dostojno reprezentuju dres Srbije i ulazak u finalne trka među najbolje takmičare sveta u kadetskoj konkurenciji.