Sport- Rukometašice Srbije, u prepunoj Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu, pobedile su  islanđanke rezultatom 28:22 i plasirale se na Evropsko prvenstvo u Sloveniji, Severnoj Makedoniji i Crnoj Gori. Šampionat je na programu od 4. do 20. novembra ove godine.

Naše rukometašice su odličnom partijom u odlučujućem meču kvalifikacija savladale Island sa 28:22 (19:15)  i obezbedile plasman na Evropsko prvenstvo. Odlučno je naša selekcija krenula od starta da u direktnoj borbi za plasman na Evropsko prvenstvo savlada Island i obezbedi učešće na sledećem velikom takmičenju, nedelju dana nakon što je to pošlo za rukom rukometašima.

Srbija je u završnici prvog poluvremena stekla četiri gola prednosti, da bi odličnim startom u nastavku napravila šest golova razlike i nezaustavljivo krenula ka trijumfu. Izuzetnu partiju je imala Jovana Risović, koja je sa 14 odbrana ulila sigurnost ekipi, dok je napad Srbije predvodila Jovana Stoiljković sa 7 pogodaka.