Svečano otvorena 9. Sportska olimpijada školske omladine Vojvodine SOŠOV u Zrenjaninu (FOTO)

 

ZRENJANIN- Predsednik Organizacionog odbora SOŠOV i pokrajinski sekretar za sport i omladinu Dane Basta otvorio je danas 9. Sportsku olimpijadu školske omladine Vojvodine,  SOŠOV, u prepunoj Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu.

Olimpijada će trajati do nedelje, 22. maja, uz učešće  skoro  6.000 sportista, osnovaca i srednjoškolaca, njihovih trenera, službenih lica, volontera i gostiju.

Gradonaćelnik Zrenjanina Simo Salapura poželeo je učesnicima i gostima dobrodošlicu u Grad Zrenjanin i podsetio je da je Zrenjanin Evropski grad sporta, s dugom i bogatom tradicijom, sa 24 olimpijske medalje i da nije slučajno da je naš grad, od devet sportskih školskih olimpijada Vojvodine, domaćin tri puta.

Gradonačelnik se  zahvalio  Pokrajinskom sekretarijatu za sport i omladinu i sekretaru Basti, koji pružaju značajnu podršku gradu Zrenjaninu, kada su u pitanju projekti koji se tiču razvoja sporta, ne samo u organizaciji značajnih sportskih manifestacija, već i kroz unapređenje sportske infrastrukture.

Pokrajinski sekretar za sport i omladinu Dane Basta je  istakao da je razvoj  sporta jedan od prioriteta  Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu.

„Kroz naše konkurse ulažemo u mlade sportske talente, fiskulturne sale, terene, sportske rekvizite i podržavamo sportske manifestacije sa ciljem da se sport što više približi mladima“, reko je Basta.

 

POGLEDAJTE RASPORED TAKMIČENJA NA 9. SPORTSKOJ OLIMPIJADI ŠKOLSKE OMLADINE VOJVODINE:

 

09,00 Takmičenje u džudou – Hala Zvonimir Zvonko Vujin (11:30 prekid takmičenja i odlazak na ceremoniju svečanog otvaranja, nastavak takmičenja u 13:30))
09,30-18,00 Takmičenje u atletici – gradski stadion (11:30 prekid takmičenja i odlazak na ceremoniju svečanog otvaranja, nastavak takmičenja u 13:30)
09,30-18,30 Gimnastika OŠ „Bratstvo“ Aradac (ne dolaze na ceremoniju)
11,00 Dolazak gostiju u svečanu salu VIP restoran Kristalna dvorana
12,00-13,00 SVEČANO OTVARANjE – Kristalna dvorana
14,00-18,00 Takmičenje u basketu – Kristalna dvorana (sve kategorije)
14,00-16,00 Takmičenje u poligonima (MOI) – OŠ „Žarko Zrenjanin“ Zrenjanin
13,00-15,00 Ručak za takmičare na borilištima
14,00-18,00 Takmičenje u plivanju – Gradski bazen Jug
18,00 povratak takmičara kući nakon proglašenja pobednika na borilištima

Petak 20.5.2022.

09,00-12,00 Dolazak takmičara i akreditacija učesnika na borilištima
09,00-19,00 Takmičenje u streljaštvu – Gradsko strelište
10,00 – Takmičenje u stonom tenisu – Tehnička škola Zrenjanin
11,00-18,00 Takmičenje u odbojci – Zrenjaninska gimnazija (OŠŽ)
– OŠ „Jovan Dučić“ Klek (OŠM)
– OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Zrenjanin (OŠŽ)
– OŠ „dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin (OŠM)
11,00-18,00 Takmičenje u košarci – Kristalna dvorana (SŠ)
– hala Zvonimir Zvonko Vujin veliki teren (SŠ)
– hala Zvonimir Zvonko Vujin mali teren (SŠ)
11,00-18,00 Takmičenje u fudbalu – OŠ „Sonja Marinković“ Mihajlovo (SŠM)
– OŠ „Bratstvo“ Aradac (SŠŽ)
11,00-18,00 Takmičenje u rukometu – OŠ „Žarko Zrenjanin“ Zrenjanin (OŠM)
– OŠ „dr Aleksandar Sabovljev“ Ečka (OŠŽ)
12,30-15,00 Ručak za učesnike, na borilištima prema rasporedu
18,00 odlazak takmičara sportskih igara u smeštajne objekte
19,00-20,30 Večera u smeštajnim objektima
21,00 organizovan odlazak i na zajedničko druženje
22,30 povratak u smeštajne objekte
23,00 povečerje

Subota 21.5.2022.

8,00 organizovan odlazak na borilišta
9,00-12,30 finalno takmičenje u odbojci
– Zrenjaninska gimnazija (OŠŽ) -plasman od 1. do 4. mesta
– OŠ „Jovan Dučić“ Klek (OŠM) – plasmana od 1. do 4. mesta
– OŠ „Petar Petrović Njegoš“ Zrenjanin (OŠŽ) plasmana od 5. do 8. mesta
– OŠ „dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin (OŠM) – plasmana od 5. do 8. mesta
8,30-12,30 finalno takmičenje u košarci
– hala Zvonimir Zvonko Vujin veliki teren – plasman od 1. do 6. mesta (SŠŽ)
– hala Zvonimir Zvonko Vujin mali teren – plasman 7. do 8. mesta (SŠŽ i SŠM)
-Kristalna dvorana – plasman od 1. do 6. mesta (SŠM)
8,30-12,30 finalno takmičenje u fudbalu
– OŠ „Sonja Marinković“ Mihajlovo (SŠM)
– OŠ „Bratstvo“ Aradac (SŠŽ)
8,30-12,30 finalno takmičenje u rukometu
– OŠ „Žarko Zrenjanin“ Zrenjanin (OŠM)
– OŠ „dr Aleksandar Sabovljev“ Ečka (OŠŽ)
9,30 dolazak učesnika i akreditacija na borilištima
10,00-14,00 takmičenje u ritmičkoj gimnastici- Srednja medicinska škola Zrenjanin
12,30-14,00 ručak za učesnike na borilištima
13,00-20,00 Takmičenje u odbojci
– Zrenjaninska gimnazija (SŠŽ)
– OŠ „Petar Petrovi Njegoš“ Zrenjanin(SŠŽ)
– OŠ „Jovan Dučić“ Klek (SŠM)
– OŠ „dr jovan Cvjić“ Zrenjanin (SŠM)
13,00-20,00 Takmičenje u košarci
– hala Zvonimir Zvonko Vujin veliki teren (OŠM OŠŽ)
– Kristalna dvorana (OŠM OŠŽ)
– hala Zvonimir Zvonko Vujin mali teren (OŠM OŠŽ)
13,00-20,00 Takmičenje u fudbalu
– OŠ „Sonja Marinković“ Mihajlovo (OŠM)
– OŠ „Bratstvo“ Aradac (OŠŽ)
13,00-20,00 Takmičenje u rukometu
– OŠ „Žarko Zrenjanin“ Zrenjanin (SŠM)
– OŠ „dr Aleksandar Sabovljev“ Ečka (SŠŽ)
20,00 odlazak takmičara sportskih igara u smeštajne objekte
20,00-21,00 Večera u smeštajnim objektima
22,00- povečerje

Nedelja 22.5.2022.

8,00 organizovan odlazak na borilišta
9,00-13,00 takmičenje u odbojci
– Zrenjaninska gimnazija (SŠŽ) plasman od 1. do 4. mesta
– OŠ „Petar Petrovi Njegoš“ Zrenjanin(SŠŽ) plasman od 5. do 8. mesta
– OŠ „Jovan Dučić“ Klek (SŠM) plasman od 1. do 4. mesta
– OŠ „dr jovan Cvjić“ Zrenjanin (SŠM) plasman od 5. do 8. mesta
9,00-13,00 Takmičenje u košarci
– hala Zvonimir Zvonko Vujin veliki teren (OŠŽ) plasman od 1. do 6. mesta
– Kristalna dvorana (OŠM) plasman od 1. do 6. mesta
– hala Zvonimir Zvonko Vujin mali teren (OŠM OŠŽ) plasman od 7 do 8. mesta
9,00-13,00 Takmičenje u fudbalu
– OŠ „Sonja Marinković“ Mihajlovo (OŠM) plasman od 1. do 8. mesta
– OŠ „Bratstvo“ Aradac (OŠŽ) plasman od 1. do 8. mesta
9,00-13,00 Takmičenje u rukometu
– OŠ „Žarko Zrenjanin“ Zrenjanin (SŠM) plasman od 1. do 8. mesta
– OŠ „dr Aleksandar Sabovljev“ Ečka (SŠŽ) plasman od 1. do 8. mesta
10,00 dolazak učesnika i akreditacija-karate
12,30-14,00 ručak za učesnike na borilištima
10,00-15,00 takmičenje u karateu- OŠ „1.oktobar“ Botoš (ne dolaze na cremoniju zatvaranja)
10,00-13,00 takmičenje u šahu – OŠ „Žarko Zrenjanin“ Zrenjanin (veliki hol) OŠŽ OŠM
14,00 Kristalna dvorana dodela priznanja
14,30 svečano zatvaranje 9.SOŠOV-a

 

Povezani članci

Ostavite odgovor

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Copy link
Powered by Social Snap