Sport- Odbojkaši  Proletera iz Zrenjanina osvojili su titulu prvaka Srbije u konkurenciji pretpionira. Proleter je  u finalu Finalnog turnira Prvenstva Srbije 2022. u konkurenciji pretpionira savladao Crnjanski iz Beograda sa 3:2 (26:24, 25:19, 16:25, 16:25, 15:10).

Bronzane medalje osvojili su pretpioniri Asa iz Beograda, koji su u meču za treće mesto pobedili Vojvodinu NS seme iz Novog Sada sa 3:2 (25:14, 22:25, 25:27, 25:10, 15:13). Aleksej Jelisić (Proleter) progalšen je za najboljeg igrača (MVP) prvenstva Srbije za pretpionire.

Pored MVP-a odbojkaši Proletera imali su i najboljeg smečera Dušana Zečića, kao i libera Nemanju Pavlišana.

MVP: ALEKSEJ JELISIĆ (PROLETER)

SMEČER: DUŠAN ZEČIĆ (PROLETER

LIBERO: NEMANJA PAVLIŠAN (PROLETER

Nagrade i medalje najboljim pojedincima i ekipama predali su Petar Bogunović, predsednik OSV i potpredsednik OSS, Branko Majkić, generalni sekretar OSV, Dragan Rakić, predsednik OK Proleter, Predrag Tanacković, trener seniora OK Proleter, Goran Tanasković i Robert Balint, delegati Finalnog turnira, i Darko Jančić, drugi trener muške kadetske reprezentacije Srbije.

Izvor i foto: Odbojkaški savez Srbije.