Foto FSS

Sport- Naš Zrenjaninac Nikola Petković, nekadašnji član Akademije Bambi i  sada igrač Čukaričkog, debitovao je rano jutros za reprezentaciju Srbije koja je ostvarila pobedu u prijateljskom meču protiv SAD rezultatom 2:1.

Foto FSS/Twiter :Nikola Petković

Naša reprezentacija sastavljena od igrača iz Superlige Srbije, pojačani trojicom fudbalera koji nastupaju u MLS ligi, uspela je da, nakon preokreta u Los Anđelesu, savlada reprezentaciju SAD.

„Sa svega tri zajednička treninga, posle 15 sati leta i svih problema oko adaptacije na vremensku razliku, rezultat za respekt i svako poštovanje“- istakli su iz FS Srbije.

Amerikanci su u 29. mintu  poveli nakon gola Brendona Vaslesa, a zatim je  Luka Ilić doneo izjednačenje nakon   slobodnog udarca u 43. minutu. U prvom minutu nastavka Veljko Simić postavio je, ispostaviće se, konačnih 2:1 za Srbiju.

SRBIJA: Đ.Petrović (od 46’ Rosić), Stojić, Veselinović, N.Petrović, Mijailović, Ilić (od 62’ Ivezić), Topić (od 46’ Štulić), Petković (od 81’ Bijelović), Simić (od 77’ Damjanović), Lučić (od 62’ Pantović), Joveljić.