Sport- U Beogradu je proteklog vikenda održan 36. Evropski tradicionalni karate šampionat,  kao i Evropski Kup za decu. Učestvovali su takmičari iz 30 zemalja.U petak se održavao Evropski Kup za decu do kadeta, dok su subota i nedelja bili razervisani za nadmetanje takmičara od kadeta do veterana. Zrenjaninski klub predstavljali su: Sandra Bundić, Helena Šimon, Goran Samolovac, Srđan Marić, Filip Mihajlović, Matija Petrašku i Danilo Lisica koji su osvojili ukupno 8 medalja.

Bundić i Samolovac su takođe na ovom šampionatu uzeli učešće kao sudije, dok je Marić bio oficijalni fotograf šampionata.
Pojedinačni nastupi
• Sandra Bundić u kategoriji seniora osvojila je srebrnu medalju u disciplini kate
• Goran Samolovac u kategoriji veterana osvaja zlatnu medalju u disciplini kate, dok tri srebrne medalje osvaja u disciplinama borbe, ko-go, fuku-go,
• Srđan Marić u kategoriji seniora osvojio jr  bronzanu medalju u disciplini borbe.
Ekipni nastupi
• Muški seniorski tim u sastavu – Nenad Ɖuričić (KK Crvena Zvezda), Srđan Marić i Filip Mihajlović (KK Banatski cvet) osvojili su srebrnu medalju za našu zemlju.

Zrenjaninci su u naš grad doneli 8 medalja: 1 zlatnu, 6 srebrnih i 1 bronzana.
KK Banatski cvet u svojoj bogatoj riznici sa Ebropskim šampionat trenutno ima: 3 zlata, 6 srebra i 8 bronzi