Sport- Prethodnog vikenda u Bezdanu i Temišvaru održana su tradicionalna takmičenja. Kajak klub Begej je u Bezdanu, gde je učešće uzelo 20 klubova iz pet nacija, učestvovao sa 3 takmičara, dva pionira i jednim kadetom. Marko Lakatuš  najbolji i najperspektivniji takmičar Kajak kluba Begej okitio se srebrnom medaljom u kategoriji pionira iza Mađarskog takmičara.
Marko je odlično startovao i većinu trke bio vodeći, ali je pred kraj trke za malo izgubio zlatnu medalju. Danilo Ðogoviĉ u istoj trci zauzeo je 6.mesto, odnosno 3. mesto od srpskih takmičara. Oni su pored kadeta Nemanje Vlatkovića veslali i u toj konkurenciji kadeta, dok je Nemanja učestvovao i u konkurenciji juniora.
Marko Lakatuš zauzeo je 5.mesto, Nanja Vlatković 7. mesto, dok je Danilo zauzeo 16. mesto. Nemanja je učestvovao i u konkurenciji juniora.
„Ovo takmičenje je bila dobra provera pred prvenstvo Srbije na 5000m koje nas očekuje sledećeg vikenda“- istakli su iz KK Begej.
Nemanja Vlatković 9. mesto
U Temišvaru je  održano takmičenje u organizaciji Clubul Sportive No1 Timisuara, takmičenje je okupilo veliki broj ekipa, pored domaćih klubova učešće su uzeli i takmičari BSK Borča i Kajak klub Begej sa svojih 13 takmičara u svim kategorijama.
Kajak klub Begej je u Temišvaru osvojio I mesto ekipno.