Zrenjaninska opozicija, koju čini devet stranaka, objavila je saopštenje povodom današnje sednice Skupštine grada koje vam prenosimo u celosti.

„Zrenjaninska opozicija je na današnjoj konferenciji za medije istakla da je su SNS, SPS i SVM pogazili demokratiju i uništili sistem lokalne samouprave, zbog čega su opozicioni odbornici danas odbili da učestvuju na plenarnoj sednici.

Odbornici i odbornice devet stranaka stali su iza jedinstvene izjave da neće da budu ikebana na sednici kojoj mediji ne mogu da prisustvuju i na kojoj neće biti raspravljano ni o jednom problemu koji muči Zrenjanince svakog dana. Umesto da se raspravlja o represiji nad građanima ili da se proglasi elementarna nepogoda jer je suša ozbiljno pogodila poljoprivrednike, dogovaraće se kadrovska rešenja, trošiti budžet i dati veća ovlašćenja komunalnoj miliciji, tako da gradonačelnik u dogovoru sa načelnikom PU Zrenjanin može da angažuje komunalnu miliciju da zajedno maltretiraju građane.

Bilo je napeto u holu Gradske kuće tokom zasedanja Skupštine

„Danas smo na ulici da iskažemo bunt što je Skupština oteta od građana, da pokažemo solidarnost sa svima koji su pod pritiskom režima već mesecima i godinama, da osudimo što medijima danas nije omogućen ulaz u Skupštinu, i da obećamo da će odmah po promeni vlasti građanima biti vraćene i mesne zajednice, i Skupština. I zato – raspiši izbore!“, poručili su iz Demokratske stranke, Lige socijaldemokrata Vojvodine – Vojvođani, Narodnog pokreta Srbije, Nove Demokratske stranke Srbije, Pokreta obnove Kraljevine Srbije, Pokreta slobodnih građana, Stranke slobode i pravde, Srbije centra i Zeleno-levog fronta“, navodi se u saopštenju zrenjaninske opoziciji.