Zrenjanin- Sportisti i učenici osvajači medalja na zvaničnim međunarodnim i školskim takmičenjima bili su danas gosti u Baroknoj sali Gradske kuće.

U ime Grada Zrenjanina sportiste i đake ugostili su zamenik gradonačelnika Zrenjanina Saša Santovac, Lubomir Stanisavljev  zamenik pokrajinskog sekretara za sport i omladinu, Vukosava Đapić Atanacković generalni sekretar Sportskog saveza grada Zrenjanina, Aleksandar Jevđić iz Saveza za školski sport.

Saša Santovac zamenik gradonačelnika istakao je da su sporisti na takmičenjima osvajali medalje za sebe, svoje klubove i škole, ali i da su time na najbolji način promovisali i svoj grad.

Više od sto sportista ove godine iz više zrenjaninskih klubova predstavljali su grad i državu na nacionalnim, balkanskim, evropskim i svetskim šampionatima, ali i na školskim republičkim takmičenjima.  Osvojili su 38 medalja na oficijelnim međunarodnim šampionatima, od kojih 14 zlatnih, 11 srebrnih i 13 bronzanih.

 

  Vukosava Đapić Atanacković generalni sekretar Sportskog saveza grada Zrenjanina čestitala je sportistima na postignutim izuzetno dobrim rezultatima

-Naš grad već više decenijama sa ponosom nosi epitet „Grad sportova“. Zasluga za to najviše pripadaju generacijama i generacijama Zrenjaninskih sportista koji su osvojili medalje na najznačajnijim međunarodnim i domaćim takmičenjima. Sadašnja plejada najuspešnijih mladih sportista samo nastavlja da korača dobro utabanim stazama sportskih uspeha svojih prethodnika- rekla je Vukosava Đapić Atanacković.

-Sporstski savez grada Zrenjanina, kao nosilac sportskih aktivnosti u našem gradu, a uz bezrezevnu podršku lokalne samouprave, domačinski vodi brigu o 170 svojih članica. Za naš rad nagrađeni smo Majskom i Spartakovom nagradom, nagradom kapitan Miša Anastasijević, kao i Nagrada grada Zrenjanina. Međutim najveća priznanja  su ipak ona koja u naš grad, posle velikog uspeha donesu zapravo naši sportisti – istakla je Atanacković.

-Ovakav prijem može samo da bude podstrek za sve nas  sportiste, a posebno za mlađu decu koja tek treba da postižu velike rezultate- rekao je Ilija Majstorović, koji je u Bejrutu osvojio 1. mesto.

 

-Danas smo imali priliku da ugostimo najbolje sportiste koji su na najbolji način predstavili naš grad, Pokrajinu i Srbiju. Pokrajinska vlast ima drugačiji pristup sportu i sportskim organizacijama nego što je to bio slučaj ranije. Grad Zrenjanin,  danas je jedan od najboljih partnera Sekretarijata za sport i omladinu. Pokušaćemo i da obiđemo što više klubova, sagledamo situaciju, stanje i uslove u kojima se trenira. Raspisali smo i dva nova konkursa za finansiranje sporta i pozivamo klubove da na njih konkurišu i dostave neophodnu dokumentaciju- istakao je Lubomir Stanisavljev, zamenik pokrajinskog sekretara za sport i omladinu.
Rezultati zrenjaniskih sportista u periodu 0d 1. januara do 3. juna 2017.

1.Danica Petkov         junior   3. mesto    Tekvondo k. Zrenjanin

2.Ognjen Petrović     junior    3. mesto    Tekvondo k. Zrenjanin

3.Formacija Fit Kid  pioniri   1. mesto    Sportisti k. Plava zvezda

4.Jovana Balaž           pioniri  2. mesto    Sportisti k. Plava zvezda

5.Sanja Cvrkota         seniori  2. mesto     Karate k. Zadrugar

6.Sanja Cvrkota         seniori  1. mesto     Karate k. Zadrugar

7.Sanja Cvrkota         seniori  1. mesto      Karate k. Zadrugar

8.Dunja Rajić             pionir    3. mesto     Karate k. Zadrugar

9.Đorđe Salapura       seniori  3. mesto    Karate k. Zrenjanin

10.Marina Oro            pioniri    3. mesto   Karate k. Zrenjanin

11.Ilija Majstorović    student   1. mesto   Stonoteniserski k. Banat

12.Nikola Aćin            junior      3. mesto   Plivački k. Proleter

13.Kristijan Fris         seniori     1. mesto    Plivački k. Proleter

14.Goran Sučević       seniori     1. mesto Savate k. Banat

15.Nemanja Grujić      seniori    1. mesto Savate k. Banat

16. Stefan Janjatov     seniori    2. mesto Savate k. Banat

17.Anja Milovanović  kadeti      2. mesto Karate k. Zrenjanin

18.Aleksandra Arantinović seniori  1.mesto Fitnes k. Stefan

19.ŽOK „Klek Srbijašume“  seniori  Ulazak u viši rang

 

Osvajači medalja na Republičkim takmičenjima u školskoj 2016./2017. godini.

Medicinska škola     Basket 3×3  1. mesto

OŠ „Jovan Cvijić“  Atletika             Vitomir Vasić        1. mesto

OŠ „Vuk Karađić“ Mini atletika    Anastasija Kašaš   2. mesto

OŠ „P.P.Njegoš“   Mini atletika    Jelena Mastilović  2. mesto

OŠ „P.P.Njegoš“    Mini atletika    Justin Cvetokov     2. mesto

OŠ „Jovan Cvijić“ Mini atletika     Maja Mandić           1. mesto

Tehnička škola Mali fudbal    3. mesto

OŠ“Jovan Dučić“ Klek pionirke  3. mesto

OŠ“Jovan Dučić“ Klek pioni  2. mesto

OŠ „Jovan Cvijić“ Plivanje Kovačević Bogdan 3. mesto

OŠ „Žarko Zrenjanin“  Plivanje  Đaković Lana  2. mesto

Medicinska škola Streljaštvo Darko Spasić 2. mesto

OŠ „Đura Jakšić“  Ristić Nemanja  džudo 3. mesto

OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo karate Potpara Miljana 3. mesto

Gimnazija Vujasinović Aleksandra karate

Gimnazija Radičević Marina karate 1. mesto

EGS „Nikola Tesla“ karate 3. mesto

Gimnazija Salapura Đorđe karate 1. mesto