Sport-  Igrači iz grada na begeju dobili su derbi 6.kola Super lige rezultatom 4:0 protiv starog rivala ekipe Požarevca. Stonoteniseri Banata su ovim trijumfom zauzeli prvu poziciju na tabeli i sada u svaki meč ulaze kao apsolutni favoriti.

U prvom duelu Nikola Strugarević koji je u odličnoj formi dobio je bez većih problema Ivića sa ubedljivih 3:0 (11:5, 11:7 i 11:5) i na sjajan način otvorio ovaj derbi. Nijednog trenutka rezultat nije dolazio u pitanje, a domaći stonoteniser je dokazao da trener Klajić na njega mora ozbiljno da računa u nastavku šampionata. Drugi dvoboj između Ilije Majstorovića i Denisa Čonića obilovao je lepim potezima, ali i neizvesnošću. Oba igrača imala su svoje momente, prvi set dobio je kapiten Banata 11:9, a onda mu se u drugom rival revanširao i sa 11:7 poravnao na 1:1. U trećem Ćonić igra bolje i dobija sa 11:5, a istom merom vraća udarac i Majstorović koji slavi u četvrtom sa 11:6.

U odlučujućem petom setu više hrabrosti, ali i kvaliteta pokazao je Majstorović koji je sa 11:9 dobio na teži način rezultatom 3:2 svog protivnika. Treći meč između Đorđa Borčića i iskusnog Đana takođe je doneo neizvesnost, ali i jasan prikaz šta će Borčić značiti za igru zrenjaninskog superligaša. Prvi set bez mnogo muka, a sa mnogo lepih poena dobio je domaći igrač sa 11:6, a onda je preiskusni gost smogao snage da se sa 11:5 vrati u igru. Ponovo je Borčić u trećem setu demonstrirao silu i dobio ga sa 11:5, ali gostujući stonoteniser se nije predao dobio je četvrti set sa 11:8 i poravnao rezultat na 2:2. Odlučujući peti set doneo je pravu rovovsku borbu igralo se poen za poen, a onda je Đorđe Borčić dodao gas i napravio odlučujuću prednost koji je i zadržao i tako dobio meč sa ukupnih 3:2. Tačku na ovaj susret stavio je Nikola Strugarević koji je u duelu sa Čonićem u prva dva seta pokazao koliko je spreman da u najbitnijim trenucima dobro odigra, to pokazuje i rezultat 11:7 i 11:4. U trećem setu sve se okrenulo na stranu gostujućeg igrača koji je pogađao neverovatne udarce i sa 11:3, smanjio na 1:2. Ipak, kada je bilo i najpotrebnije Strugarević igra najbolje i dobija čevrti set sa 11:7, a ujedno i meč sa 3:1, za konačnih Banat 4 Požarevac 0.

U narednom 7.kolu Banat gostuje u Temerinu ekipi Radničkog.

Stonoteniseri Stenesa i pored odlične igre u 6.kolu Super lige izgubili su duel protiv beogradske Crvene zvezde rezultatom 1:4.

Rezultati po mečevima: Levajac – Jevtović 3:1 (11:5, 10:12, 11:9, 11:9), Lugonja – Radonjić 2:3 (11:7, 11:9, 6:11, 7:11, 9:11), Popović- Marković 2:3 (11:4, 8:11, 11:8, 5:11, 7:11), Levajac – Radonjić 0:3 (14:16, 11:13, 5:11), Popović – Jevtović 0:3 (4:11, 9:11, 5:11).

Izvor:Nenad Jonjev