Sport- Fudbaleri Radničkog u finalu Kupa FSP Zrenjanin na domaćem terenu slavili  su protiv ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja rezultatom 3:0. Pehare kapitenima na kraju meča uručio je Dragan Vavan dugogodišnji  generalni sekretar područnog fudbalskog saveza.

Od samog starta crveno-crni su preuzeli inicijativu i u 12. minutu su poveli kada je posle odličnog centaršuta Radosavljevića, Matić poslao glavom loptu iza leđa golmana gostiju Veskova. Na asistenciju Tatića u 34. minutu Jovanov je odlično skočio i glavom matirao goste za 2:0.

Kapiten Radničkog Bogdan Jovanov prima pobednički pehar

U drugom poluvremenu Jovanov u 53. minutu opet postiže gol glavom, ovog puta na asistenciju  danas veoma raspoloženog  i borbenog Radosavljevića za konačnih 3:0.

Ekipa Radničkog nastavlja dalje takmičenje u četvrtfinalu kupa Vojvodine gde ih nakon žreba očekuje jedna  od 6 ekipa pobednika područja kao i prošlogodišnji finalisti Kupa Vojvodine.

treneri FK Radnički sa pobedničkim peharom

FK Radnički: Baćan, Banč, Jovanov, Radosavljević, Aćimov, Kondić, Mirković, Matić, Kosović, Tatić, Runjevac. Zamenici: Bačko, Bojanić, Kiš, Lisičić-Vuković, Malek, Balo. Trener: Predrag Kandić.

FK Jedinstvo: Veskov, Petrov, Njagrin, Dražić, Matić, Peruničić, Babić, Pecarski, Drljača, Mesaroški, Ćulum. Zamenici: Pecarski, Eremić i Vranješ. Trener: Vasković Strahinja.