Sport- Fudbaleri Radničkog  na stadionu kraj „Skrobare“ u okviru priprema za predstojeće prvenstvo u Srpskoj ligi odigrali su prvu prijateljsku utakmicu pred  domaćom publikom i  tom prilikom ugostili  ekipu Kabela iz Novog Sada koja je od ove sezone novi član Prve lige.

Prvi do vođstva došli su igrači Radničkog kada je nakon kornera Lazića loptu zahvatio Vinović i u 37. minutu upisao svoj prvi gol za crveno-crne. Nedugo zatim u 42. minutu dolazi do prekršaja na ivici šesnaesterca, slobodan udarac izvodi Pantelić i pogađa rašlje mladog golmana Baćana za izjednačenje. Na samom isteku prvog poluvremena isti igrač sa identične pozicije nakon slobodnog udarca postiže gol za vođstvo gostiju i ispostaviće se konačnih 1:2 za goste iz Novog Sada.

Sledeću pripremnu utakmicu fudbaleri Radničkog odigraće u gostima protiv FK „Bečej 1918“ u subotu.

FK Radnički: Baćan, Milin, Jovanov, Lalatović, Zeljković, Lazić, Bićanin, Vinović, Ćirić, Krstinić, Milivojev. Zamenici: Bačko, Grbić, Kiš, Bjelica, Kovačević, Tepavčević, Beljanski, Mirković, Vuković-Lisičić, Đilas i Petrov.

FK Kabel: Pilipović, Bjeković, Mandić, Petrić, Paulo, Petrović, Srbijanac, Jovanić, Džunior, Pantelić, Dražić. Zamenici: Mandić, Kojčić, Bajčev, Miljević, Miletić, Vidakov, Baždarević, Sičović.