70 MEDALJA, 6 REKORDA, 2 PEHARA I NORMA ZA EVROPSKO ZA ZRENJANINSKE PLIVAČE 

Sport- U Zrenjaninu je 6. i 7. marta održano prvenstvo Vojvodine za pionire, kadete, juniore i apsolutno uz postovanje svih epidemioloskih mera i protokola Plivačkog saveza SRbije. Učestvovalo je ukupno oko 400 takmičara raspoređenih u 4 dela takmičenja.
Plivački klub Proleter je ekupno osvojio 70 medalja! Pioniri su ekipno osvojili I mesto, a juniori II mesto.
Ognjen Kovačević je oborio 3 rekorda Srbije u trkama 50 ledjno 25,54 (2 puta) i 100 ledjno 55,48 za decake 16 i 17 godina.
Stafete Proletera su oborile 3 rekorda do 12 godina 4×100 kraul Miladić, Ćarnić, Kepić i Stojanov, 4×100 mešovito Kepić, Krečev, Stojanov i Borić i 4x 50 mes mix Petraš, Krstin, Stojanov i Kepić.
U isto vreme u USA Ohio plivac Proletera Nikola Aćin je osvoio srebrnu medalju u trci 100 yardi sa odličnim vremenom koje je trenutno 14. u kvalifikacijama za Prvenstvo USA (može njih max 30 da učestvuje).
Nakom takmičenja Nikola je plivao posebnu trku 100 kraul (time trial) u 50m bazenu gde je sa rezultatom 49,26 odplivao normu za Evropko prvenstvo i približio se A Olimpijskoj normi za Tokio.
Treneri ekipe su bili Jocić, Radišić, Borić i Gogić.
PIONIRI
Zlato 
9. Dečaci, 50m Slobodno/Free 11 – 12 godina STOJANOV, Pavle 09 28.64
5. Dečaci, 50m Leđno/Back 11 – 12 godina KEPIC, Danilo 09 34.00
3. Dečaci, 50m Prsno/Breast 11 – 12 godina BORIC, Ognjen 09 40.21
7. Dečaci, 50m Delfin/Fly 11 – 12 godina STOJANOV, Pavle 09 30.18 11. Dečaci, 100m Mešovito/Medley 11 – 12 godina KEPIC, Danilo 09 1:16.63
13. Mešano, 4 x 100m Mešovito/Medley Otvoreno Proleter 1 5:20.36
Srebro 
1. Dečaci, 200m Slobodno/Free 11 – 12 godina BORIC, Ognjen 09 2:28.69
5. Dečaci, 50m Leđno/Back 11 – 12 godina CARNIC, Djordje 09 35.33
3. Dečaci, 50m Prsno/Breast 11 – 12 godina KRECEV, Marko 09 41.78
2. Devojčice, 200m Slobodno/Free 10 – 11 godina DUNDJER, Dunja 10 2:40.75 Bronza
9. Dečaci, 50m Slobodno/Free 11 – 12 godina CARNIC, Djordje 09 30.92
1. Dečaci, 200m Slobodno/Free 11 – 12 godina MILADIC, Luka 09 2:29.41
10. Devojčice, 50m Slobodno/Free 10 – 11 godina CVETKOV, Milica 10 34.75
6. Devojčice, 50m Leđno/Back 10 – 11 godina CVETKOV, Milica 10 39.18 4. Devojčice, 50m Prsno/Breast 10 – 11 godina PETROVIC, Ana 10 44.71
12. Devojčice, 100m Mešovito/Medley 10 – 11 godina PETROVIC, Ana 10 1:30.83
KADETI
Zlato 
7. Dečaci, 100m Delfin/Fly 13 – 14 godina GRUJIC, Luka 07 1:13.65
10. Devojčice, 100m Slobodno/Free 12 – 13 godina TRANKULOV, Viktorija 08 1:01.05
2. Devojčice, 400m Slobodno/Free 12 – 13 godina TRANKULOV, Viktorija 08 4:47.26
6. Devojčice, 100m Leđno/Back 12 – 13 godina PETRAS, Nevena 09 1:13.22 Srebro
4. Devojčice, 100m Prsno/Breast 12 – 13 godina KRSTIN, Eva 09 1:21.98 Bronza
10. Devojčice, 100m Slobodno/Free 12 – 13 godina PETRAS, Nevena 09 1:08.39
JUNIORI I APSOLUTNO (OPEN)
Zlato 
1. Muški, 50m Slobodno/Free 17 – 18 godina KOVACEVIC, Bogdan 04 23.88 11. Muški, 200m Slobodno/Free 17 – 18 godina VUJIN, Marko 03 1:55.05
3. Muški, 50m Leđno/Back 15 – 16 godina KOVACEVIC, Ognjen 05 25.54
3. Muški, 50m Leđno/Back Otvoreno KOVACEVIC, Ognjen 05 25.54
13. Muški, 100m Leđno/Back 15 – 16 godina KOVACEVIC, Ognjen 05 55.48
13. Muški, 100m Leđno/Back Otvoreno KOVACEVIC, Ognjen 05 55.48
29. Muški, 200m Leđno/Back 15 – 16 godina KOVACEVIC, Ognjen 05 2:03.86 29. Muški, 200m Leđno/Back Otvoreno MARIC, Nikola 02 2:03.07
23. Muški, 50m Prsno/Breast Otvoreno POSA, Leonard 97 29.31
9. Muški, 100m Prsno/Breast Otvoreno POSA, Leonard 97 1:02.96
33. Muški, 200m Prsno/Breast Otvoreno POSA, Leonard 97 2:18.15
7. Muški, 200m Delfin/Fly 17 – 18 godina LILIC, Aleksandar 03 2:14.05
18. Muški, 4 x 100m Slobodno/Free Otvoreno Proleter 1 3:41.19
36. Muški, 4 x 100m Mešovito/Medley 15 – 18 godina Proleter 1 4:01.87
30. Ženski, 100m Slobodno/Free 14 – 15 godina STOILJKOVSKI, Lena 06 59.89
24. Ženski, 400m Slobodno/Free 14 – 15 godina STOILJKOVSKI, Lena 06 4:28.26
4. Ženski, 50m Leđno/Back 14 – 15 godina LILIC, Lara 06 31.36
14. Ženski, 100m Leđno/Back 14 – 15 godina LILIC, Lara 06 1:06.48
28. Ženski, 200m Leđno/Back 14 – 15 godina LILIC, Lara 06 2:19.00
Srebro 
1. Muški, 50m Slobodno/Free 17 – 18 godina VUJIN, Marko 03 23.95
31. Muški, 100m Slobodno/Free 17 – 18 godina VUJIN, Marko 03 52.83
13. Muški, 100m Leđno/Back Otvoreno MARIC, Nikola 02 57.74
29. Muški, 200m Leđno/Back Otvoreno KOVACEVIC, Ognjen 05 2:03.86
9. Muški, 100m Prsno/Breast 17 – 18 godina KOVACEVIC, Bogdan 04 1:12.73 21. Muški, 50m Delfin/Fly 17 – 18 godina LILIC, Aleksandar 03 26.19
21. Muški, 50m Delfin/Fly 15 – 16 godina KOVACEVIC, Ognjen 05 26.41
30. Ženski, 100m Slobodno/Free Otvoreno STOILJKOVSKI, Lena 06 59.89
24. Ženski, 400m Slobodno/Free Otvoreno STOILJKOVSKI, Lena 06 4:28.26 4. Ženski, 50m Leđno/Back 14 – 15 godina STOILJKOVSKI, Lena 06 32.25
14. Ženski, 100m Leđno/Back Otvoreno LILIC, Lara 06 1:06.48
28. Ženski, 200m Leđno/Back Otvoreno LILIC, Lara 06 2:19.00
22. Ženski, 50m Prsno/Breast 14 – 15 godina VOJNOV, Sara 07 37.92
16. Ženski, 100m Mešovito/Medley 14 – 15 godina VOJNOV, Sara 07 1:14.11 17. Ženski, 4 x 100m Slobodno/Free 14 – 17 godina Proleter 1 4:29.88
Bronza
1. Muški, 50m Slobodno/Free Otvoreno KOVACEVIC, Bogdan 04 23.88
31. Muški, 100m Slobodno/Free 17 – 18 godina KOVACEVIC, Bogdan 04 53.78 31. Muški, 100m Slobodno/Free Otvoreno MARIC, Nemanja 00 52.43
11. Muški, 200m Slobodno/Free Otvoreno MARIC, Nemanja 00 1:54.91
25. Muški, 400m Slobodno/Free 15 – 16 godina MILOSEV, Milan 05 4:30.44
23. Muški, 50m Prsno/Breast 17 – 18 godina KOVACEVIC, Bogdan 04 31.82
27. Muški, 100m Delfin/Fly 17 – 18 godina LILIC, Aleksandar 03 58.09
7. Muški, 200m Delfin/Fly Otvoreno LILIC, Aleksandar 03 2:14.05
15. Muški, 100m Mešovito/Medley 17 – 18 godina LILIC, Aleksandar 03 1:04.05 18. Muški, 4 x 100m Slobodno/Free 15 – 18 godina Proleter 1 3:57.37
2. Ženski, 50m Slobodno/Free 14 – 15 godina VOJNOV, Sara 07 28.08
12. Ženski, 200m Slobodno/Free Otvoreno TRANKULOV, Viktorija 08 2:12.38
4. Ženski, 50m Leđno/Back Otvoreno LILIC, Lara 06 31.36
34. Ženski, 200m Mešovito/Medley Otvoreno TRANKULOV, Viktorija 08 2:34.22
Bela kapica Aćin
Plava kapica Trankulov
sa maskom Kovacević Ognjen
sa peharom pioniri
na tribinama juniori apsolutno
treća grupna kadeti

Povezani članci

Ostavite odgovor

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Copy link
Powered by Social Snap