Sport- Na 25. Svetskom seniorskom prvenstvu u karateu, održanom u Dubaiju, Đorđe Salapura je ostvario fantasičan rezultat osvojivši srebrnu medalju nastupajući za reprezentaciju Srbije u ekipnoj konkurenciji

Na putu do finala, redom su pobeđivani timovi Švajcarske (3:0), Makedonije (3:1), Azerbejdžana (3:1) i Uzbekistana (3:2), dok je u finalu bila bolja selekcija Italije (0:3). Đorđe je u svakom meču imao veliku ulogu i dao veliki doprinos ovom uspehu. Ovo je njegova druga velika ekipna medalja jer je u ranijem periodu već osvojio ekipno Evropsko srebro.

Reprezentacija Srbije

Đorđe je takođe na ovom šampionatu nastupio i u pojedinačnoj konkurenciji gde je u prvom kolu pobedio takmičara iz Albanije (4:1), a nakon toga izgubio od takmičara iz Čilea (2:3).

„Ovo je najveći uspeh Đorđa u dosadašnjoj karijeri do kojeg stigao iz ogroman trud, želju i rad. Nadamo se uskoro još većim uspesima i još većim rezulatima-ističu iz karate kluba „Zrenjanin“.

Izvor:FB Karate  klub Zrenjanin