Sport -Plivači Proletera protekle nedelje učestvovali su na nekoliko takmičenja i ostvarili zavidne rezultate.
SVETSKO PRVENSTVO FUKUOKA
Štafeta Srbije 4×100 kraul je na Svetskom prvsnstvu u Japanu zauzela 10-to mesto ( za 0.33s). Štafeta je plvala u sastavu Stjepanović, Barna, Nikolić i Aćin Nikola.
EYOF Maribor Slovenija
Na Evropskim igrama mladih Cvetkov Justin je u trci 100m kraul u kvlifikacijama i polufinalu obarao rekorde Srbije do 16 godina. U finalu trke je zauzeo 4. mesto (za medalju mu je  falilo 0.03s). Justina očekuje nastup i u trci 50 kraul.
BJELICA KUP Vrbas
Na takmičenju u Vrbasu učestvovalo je preko 300 takmičara. Proleter je nastupio sa 28 takmičara koji su osvojili 29 medalja (9 zlatnih, 10 srebrnih, 10 bronzanih). Plivači su zauzeli ekipno III mesto.