U nedelju 22. mlevo-Igor Popov desno-Gorana Toskovic Banatski cvet karateaja 2016. godine održan je 11. po redu Majski turnirir Memorijal “Milan Obradović”. Internacionalni turnir bio je podržan od dva važna Saveza u Srbiji, a to su Karate Unija Srbije i Fudokan Savez Srbije.

Predstavnik Karate Unije Srbije bio je generalni sekretar Mladen Budimirović dok je Fudokan Savez Srbije predstavljao Miloš Senić koji je predsednik sudijske komisije u pomenutom savezu .

Na turniru je učestvovalo 15 klubova iz Mađarske, Rumunije i Srbije. Ukupno je učestvovalo 156 takmičara u discipline kate pojedinačno i 36 takmičara u discipline borbe pojedinačno i 15 kata timova.

Zapažene rezultate su postigli Igor Popov koji je debitovao u seniorskoj konkurenciji u kategoriji borbe apsolutna i osvojio zlatnu medalju i pehar, a u seniorskoj konkurenciji Gorana Tošković koja je takođe debitovala osvajila je  prvo mesto u katama i pehar.