svetski-kup-umag-anja_400_600Sport- U Umagu u Hrvatskoj održan je Svetski Kup za mlade na kome su učešće uzeli i takmičari karate kluba Zrenjanin, odnosno reprezentativci Srbije koji su ujedno imali čast da budu pozvani i da učestvuju na 9. Trening kampu Svetske karate federacije.

Učešće na takmičenju uzelo je 44 zemlje i preko 500 učesnika. U kadetskoj konkurenciji Anja Milovanović osvojila je bronzanu medalju pobedivši takmičarke iz Bosne i Hercegovine, Slovenije, Hrvatske i Slovačke dok je jedini meč izgubila od takmičarke iz Rusije. Njena klubska drugarica u juniorskoj konkurenciji Aleksandra Vujasinović bila je nadomak bronzane medalje i osvojila je 5. Mesto dok je u debitantskom nastupu u kategoriji mlađih seniora Đorđe Salapura zaustavljen u drugom kolu. Osvajanjem bronzane medalje na svetskom kupu u Umagu Anja je nastavila kontinuitet osvajanja medalja sa takmičenja ovakvog tipa jer se i prošle godine okitila medaljom na ovom takmičenju.