naslovnaSport – U prvom meču ove sezone pred domaćom publikom u Kristalnoj dvorani, košarkaši Proletera nisu uspeli da ostvare pobedu i izgubili su od ekipe Radničkog iz Kragujevca rezultatom 83:91.

Prve dve četvrtine bile su prilično izjednačene 19:21 i 16:13 i na poluvreme se otišlo minimalnom prednošću u korist Proletera 35:34. Treća četvrtina je prelomila meč, gde su gosti uz odličan procenat šuta, ostvarili prednost od 16 koševa (29:13). Probali su igrači Proletera maksimalnim zalaganjem da se  vrate u meč u zadnjoj četvrtini, dobili su je rezultatom 35:28, ali to nije bilo dovoljno.

atanackovic_800x532Najefikasniji igrač na terenu bio je raspoloženi Srdjan Stojanović, igrač Radničkog, koji je postigao 31 poen, a za Proleter Stefan Atanacković sa 21 postignutim  poenom.

Proleter Naftagas  : Atanacković (21), Lambić (5), Subotić (4), Burić (2), Sućov, Lalić (13), Vico, Todosijević, Đorđević, Nikolić ( 19), Božović (11) i Obrenović (9). Trener Srezoski Slobodan.

Radnički 1950: Ćurčić, Lalović (13), Đurđević, Lakićević (3), Nedeljković (12), Savić, Tripković (19), Stojanović (31), Beloica ( 6), Drašković (7), Babić. Trener Savić Zoran.

U sledećem kolu 29.10. KK Proleter Naftagas  u gostima igra protiv KK Plane.