Sport- U Poznanu je u periodu od 24. do 27. juna 2021. godine održano Evropsko prvenstvo za juniore i mlađe seniore,  među učesnicima na ovom značajnom takmičenju  bio je i takmičar Kajak kluba „Begej“ Nikola Kovačević, zajedno sa svojim  partnerima Stefanom Vrdoljakom, Lukom Stojkovićem i Vojinom Rudovićem  koji su u olimpijskoj disciplini branili boje Srbije.

„24. juna 2021.godine održane su kvalifikacije, naš čamac zauzeo je 5. mesto i time se plasirao u polufinale. 25.06.2021.godine održana je polufinalna trka gde je naša posada zauzela 3. mesto i time se plasirao u finale. Juče je održano finale gde je posada Srbije zauzela od 9 finalnih čamaca sjajno 7. mesto. Uspeh ove posade je još veći, jer su iza posade Srbije ostale vele sile u kajakaškom sportu selekcija Nemačke i Mađarske. Cilj je u svakom slučaju ispunjen, obzirom da sve finalne posade sa Evropskog prvenstva obezbeđuju mesto i učešće na Svetskom prvenstvu koje je planirano da se održi  početkom septembra meseca ove godine u Montemoru u Portugalu. Nikola Kovačević započeo je ovu godinu odlično, nadamo se da će ovako i nastaviti, a već sledeći vikend ga čeka klupsko učešće na otvrenom prvenstvu Vojvodine na kojem će veslati kajak jednosed na 500metara i 1000 metara“, ističu iz Kajak kluba „Begej“.