naslovna_800x532U okviru 5. kola Super lige Srbije odbojkašice MD-a u Kristalnoj dvorani ugostile su ekipu Železničara iz Lajkovca i tom prilikom ostvarile prvu pobedu u prvenstvu rezultatom 3:2.

Bilo je dosta uzbudljivo što i sam rezultat govori, prvi set je dobio MD 25:20, te je Železničar odmah uzvratio 16:25 pa 27:29, zatim MD uzima dva seta zaredom 25:23, 15:13 i ostvaruje veoma  značajnu prvu pobedu u prvenstvu.

MD ZRENJANIN: Koprivica 18, Pavlović 32, Iričanin 9, Marković 13, Nikolić, Papak, Popović (libero), Frajtović 5, Praštalo, Mičeta, Sarić, Terzievska 9.

ŽELEZNIČAR: Bergendorf 31, Veljković 2, Radulović 3, Lazarević, Simonović, Mitrović 10, Andrić 14, Kompirović, Dimić (libero), Rakić 10, Martinović.

napad-md_800x532Nakon meča trener ekipe Dejan Desnica istakao je da je posle ovog meča veoma ponosan na ekipu i da su za njega igračice pravi mali heroji. Nadam se da je ova pobeda velik podstrek i silna motivacija za svaku narednu utakmicu.

U sledećem kolu  MD Zrenjanin će gostovati ekipi TENT – a u Obrenovcu.