Sport-Proteklog vikenda je u Herceg Novom održano Balkansko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore na kome je učestvovalo 11 zemalja. Na ovom šampionatu učešće su imali i troje reprezentativaca iz karate kluba Zrenjanin Đorđe Salapura, Vujasinović Aleksandra i Milovanović Anja. Najbolji plasman ostvarila je Aleksandra koja se posle sjajnog nastupa okitila bronzanom medaljom.

U prvom kolu je pobedila takmičarku iz Hrvatske rezultatom 1:0, u polufinalu je izgubila od takmičarke iz Makedonije sudijski preglašavanjem, dok je u meču za bronzanu medalju ubedljivo savladala takmičarku iz Slovenije rezultatom 6:0. Đorde i Anja su na ovom takmičenju zaustavljeni u kvalifikacijama od takmičara iz Bosne i Hercegovine u pojedinačnim nastupima, dok je Đorđe sa timom Srbije u ekipnom nastupu takođe osvojio bronzanu medalju.

Izvor:Karate klub Zrenjanin