Sport- Ženska juniorska reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na turniru A grupe II runde kvalifikacija za XXVI EP 2018. u Zrenjaninu. Srbija je večeras u 2. kolu, u Kristalnoj dvorani, savladala Dansku sa 3:1, po setovima 25:10, 25:21, 22:25 i 25:16, posle 97 minuta igre.

Izgubila je Srbija set od Danske, ali pobeda nije dolazila u pitanje. Bilo je očigledno da su izabranice Marijane Boričić mislima već bile okrenute ka sutrašnjoj utakmici protiv Holandije, koja će odlučiti ko će direktno na prvenstvo Evrope, a ko u III rundu kvalifikacija.

Od početka meča Srbija je bila u vođstvu i kako je set odmicao tako je rasla i razlika u poenima. Na kraju su Dankinje uspele da osvoje samo 10 poena u prvom setu. Srbija je u drugom setu imala prednost od sedam poena – 13:6, ali je Danska uspela da smanji na 14:12. U završnici, Srbija je preciznijom igrom stigla do konačnih 25:21 za vođstvo od 2:0 u setovima. Danska je na početku trećeg seta povela sa 5:2, pa 8:4 i 16:9. Pokušavala je Srbija da se vrati u igru, pa je smanjila na 17:12, pa 18:15, da bi Danska potom povela sa 20:15. Serijom 5:0 na servis Milunovićeve, Srbija je izjednačila na 20:20, a Danska potom povela sa 23:20.

Smanjila je Srbija na 23:22, a Danska prva stigla do set lopte – 24:22. Iskoristile su Dankinje prvu za konačnih 25:22 i smanjile prednost Srbije na 2:1 u setovima. U četvrtom setu Srbija je od početka bila u vođstvu, ali se Danska nije predavala. Vodila je Srbija sa 11:6 i 13:7, a Danska je smanjila na 14:10. Ipak, Srbija je zaigrala mnogo bolje i povela sa 20:11, a set dobila sa 25:16 za pobedu od 3:1.

Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Holandije od 17.30 časova.

JUNIORKE – XXVI EP 2018. – KVALIFIKACIJE – II RUNDA (26 – 29. APRIL):
A GRUPA – ZRENjANIN (KRISTALNA DVORANA), SRBIJA (26 – 28. APRIL):
Supervizor CEV: Ante Matijaca (Hrvatska). Sudijski delegat: Gžegorž Jasina (Poljska). Sudije: Hristos Maifoshis (Kipar), Sadetin Deneri (Turska), Tomaš Buhar (Češka), Eva Tomec (Slovenija), Dominga Lot (Italija), Kristijan Dženitrini (Engleska).