Zrenjanin- Na osmoj Sportskoj Olimpijadi školske omladine Vojvodine koja je održana od 18. do 20. maja u Novom Sadu, grad Zrenjanin predstavljalo je 446 učenika. Naš grad je osvojio ukupno 94 medalje u 13 sportova i to 26 zlatnih, 37 srebrnih i 31 bronzanu medalju.

 

Najuspšenija osnovna škola iz Zrenjanina bila je OŠ „Petar Petrović Njegoš“ sa osvojenih 11 medalja, a najuspešnija srednja škola bila je Zrenjaninska gimnazija sa osvojenih 11 medalja.

 

 

Tim povodom gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić danas je u Gradskoj bašti upriličio prijem za nastavnike i učenike, osvajače medalja.

-Meni je velika čast što imam priliku da pozdravim sve uspešne đake koji su prezentovali naš grad na pravi način. 94 medalje na jednom takmičenju je velik uspeh. Svi smo ponosni na ovu decu, grad Zrenjanin će se potruditi da naredni SOŠOV bude u našem gradu, mislim da možemo da budemo dobri domaćini- rekao je Čedomir Janjić.