Sport- Prvenstvo Srbije na 5000 metara održano je u nedelju, 21. aprila 2019. godine,  najbolji rezultat ostvarili su Biljana Vukov i Nikola Kovačević osvojivši treće mesto i bronzanu medalju u konkurenciji kadetkinja odnosno juniora.

Po završetku trke Nikola Kovačević je diskvalifikovan nepravedno u žaru borbe sa takmičarima Vojvodine Dimitrijem Novakovićem i Vojinom Rudovićem sa kojima se izdvojio od samog početka i vodili trku do samog kraja. Zapažen rezultat ostvarili su i Vilmoš Kopi u trci kadeta gde je zauzeo 6. mesto i Beatrix Orban u trci kadetkinja zauzevši 4 mesto.

KUP Srbije u kajaku i kanuu na mirnim vodama na adi ciganliji održan je 19. i 20. aprila 2019. godine. Kajak klub Begej je učestvovao sa šest takmičara i ostavrio zapažene rezultate u kadetskoj i juniorskoj konkurencij.

U kategoriji kadeta:
Nikolina Margić K-1 1000metara 1. mesto, K-1 500metara 3. mesto i K-1 200 5. mesto
Beatrix Orban K-1 1000metara 3. mesto, K-1 500 metara 5. mesto i K-1 200 6.mesto
U kategoriji juniora:
Biljana Vukov K-1000metara 2. mesto
Nikola Kovačević K-1 200metara 6. mesto i k-1 1000metara 9. mesto

„Rezultatima na KUP-u Srbije smo zadovoljni, mada da je bilo više sreće, i rezultati bi bili bolji. Ovo je bilo izuzetno jako takmičenje, tako da smo uvideli nedostatke na koje ćemo u narednom periodu obratiti više pažnje.“, ističe Srđan Đorđević trener kajak kluba „Begej“.