Zlato, četiri srebra i dve bronze za kajakše Begeja na Otvorenom prvenstvu Vojvodine

Sport- Otvoreno prvenstvo Vojvodine u kajaku i kanu na mirnim vodama održano je od 19. do 21. jula. Kajakaši „Begeja“ ostvarili su zapažene rezultate i time potvrdili odličnu formu, prvenstveno Nikola Kovačević uzevši bronzanu medalju u K-1 500metara, Biljana Vukov u kategoriji juniorki i kadetkinja u K-1 1000metara, Nikolina Margić u kategoriji kadetkinja K-1 500metara 5. mesto i K-1 200 metara 4. mesto i Beatrix Orban u kadetskoj konkurenciji sa Biljanom Vukov u K-2 na 500 metara zlatna medalja.

Ovo takmičenje je ujedno bilo i izborno za reprezentativnu selekciju kadeta i mlađih juniora, gde po ostvarenim rezultatima očekujemo poziv selektora Srbije za takmičarke Biljanu Vukov, Nikolinu Margić i Beatrix Orban da u septembru mesecu brane boje reprezaentacije Srbije na Olimpiskim nadama u Slovačkom gradu, Bratislavi istakao je trener Đorđević Srđan.

 

OSTVARENI REZULTATI PIONIRI:           

K-2 500metara Bojana Kojčić i Ana Đumić 6. mesto;

K-1 500 i 1000 metara Matija Bajkučin – takmičenje završeno u kavalifikacijama;

K-2 500 metara Matija Bajkučin Stefanom Trubajićem – takmičenje završeno u kvalifikacija;

OSTVARENI REZULTATI KADETI:  

K-1 1000 metara Biljana Vukov .3 mesto;

K-1 1000,500m i 200 m Vilmoš Kopi svoj nastup završio u kvalifikacijama;

K-2 1000 metara Beatrix Orban- Bojana Kojčić 4. mesto

K-1 500 metara Nikolina Margić 5 mesto i Biljana Vukov 7. mesto

K-2 500 metara Beatrix Orban i Biljana Vukov 1 mesto i Bojana Kojčić i Ana Đumić 6. mesto;

K-2 500 m Matija Bajkućin i Stefan Trubajič 7. mesto;

K-1 200 metara Nikolina Margić 4. mesto;

K-2 200 metara Ana Đumić- Bojana Kojčić 8. mesto;

OSTVARENI REZULTATI JUNIORI: 

K-1 1000 metara Biljana Vukov 3. mesto;

K-2 1000 metara Biljana Vukov i Nikolina Margić 2. mesto;.

K-1 500 metara Nikolina Margić 5. mesto;

K-1 500 metara Beatrix Orban prevrnuće u finalnoj trci;

K-2 500 metara Beatrix Orban i Nikolina Margić 2. mesto;.

K-2 200 metara Biljana Vukov i Beatrix Orban 2. mesto;

K-1 1000 metara Nikola Kovačević 5. mesto;

K-1 500 metara Nikola Kovačević 3. mesto;

 

 

OSTVARENI REZULTATI SENIORI:
K-1 1000 metara Nikola Kovačević 8. mesto;
K-1 1000 metara Klara 7. mesto;
K-2 1000 metara Goran i Srđan Đorđević 6. mesto;.
K-1 500 metara Klara Mezei 9. mesto;
K-2 500 metara Goran i Srđan Đorđević 6. mesto;

Podelite sa drugima!

Povezani članci

Ostavite odgovor

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *