Sport- U Banja Luci se od 25-26 maja  održao prestižni tradicionalni plivački miting  na kojem je učestvovalo preko 500 takmičara iz 10 zemalja. Plivački klub  Proleter je nastupao sa 9 takmičara koji su osvojili 5 medalja i plivali više od 10 finala. Ognjen Kovačević je oborio 5 nacionalnih rekorda u kvalifikacijama i finalima trka 50 i 100 metara leđno.

Novi rekordi Srbije Ognjena su 50 leđno 28,55 za muške do 14 i 15 godina i 100 leđno  sa vremenom 1.02,40. (zlato na 50 i 100 leđno i srebro na 200 leđno). Lilić Lara je osvojila zlato na 200 leđno i bronzu na 50 leđno. Treneri ekipe su bili Jocić i Pejinović.

Na ovom takmičenju je učestvovala i selekcija Plivačkog saveza Vojvodine koju je predvodio trener Radišić sa 4 plivača iz kluba (Stoiljkovski, Justun, Suša i Trankulov). Lena Stoiljkovski osvojila je zlato 200 kraul i srebro 400 kraul, Cvetkov Justin zlato 50 kraul i 50 delfin, srebro 100 kraul, Suša Sara zlato 200 i 400 kraul i Trankulov Viktorija srebro 50 200 i 400 kraul.