Sport- U Kragujevcu je od 0. do 04.07.2019. godine održano Prvenstvo Srbije za juniore i apsolutno na kojem je učestvovalo preko 300 takmičara iz 41 kluba. Ekipa Proletera je nastupila sa 12 takmičara koji su osvojili 6 medalja.

Katnić Enja je u juniorskoj konkurenciji osvojila zlato na 200 delfin, srebro na 400 mešovito i bronzu na 100 delfin, Aćin Nikola je osvojio bronzu na 100 kraul apsolutno, Marić Nikola srebro na 200 ledjno juniori. Štafeta 4×100 mešovito apsolutno u sastavu Marić Nikola, Poša Leonard, Petraš Vladimir i Aćin Nikola. Treneri su bili Jocić i Radišić.

U Adi je u subotu 03.08.2019.godine održan međunaordni promotivni plivački miting Delfin Kup na kojem je učestvovalo 200 takmičara iz 18 klubova iz 5 zemalja. Proleter je nastupio sa 13 takmičara koji su osvojili 9 medalja. Trener ekipe je bio Nikola Gogić.