U TEMIŠVARU PROMOVISANI 34. DANI PIVA

Na Trgu Viktorija  u Temišvaru juče  su promovisani zrenjaninski 34. po redu „Dani piva“  sa ciljem da ova manifestacija privuče veliki broj novih turista iz Rumunije u naš grad.

 

O turističkim potencijalima našeg grada i manifestaciji „Dani piva“ na konferenciji održanoj u temišvarskom restoranu Lojd godovrili su državni sekretar u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave Ivan Bošnjak, generalni konzul Republike Srbije u Temišvaru Vladan Tadić, pomoćnik gradonačelnika Simo Salapura i direktor Turističke organizacije grada Zrenjanina Zoran Ljubotina.

„U Temišvaru promovišemo grad Zrenjanin i našu najveću manifestaciju, 34. po redu, „Dani piva“. Temišvar je od Zrenjanina udaljen svega 60-70 kilometara i ljudi koji žive u njemu su veoma zainteresovani da posete Dane piva. Očekujem da će bar nekoliko hiljada rumunskih građana doći na našu nadaleko poznatu manifestaciju koju poseti preko pola miliona ljudi“, rekao je Zoran Ljubotina direktor Turističke organizacije grada Zrenjanin.

Ivan Bošnjak nekadašnji gradonačelnik Zrenjanina, a danas državni sekretar u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave istakao je da Srbi i Rumuni imaju mnogo toga zajedničkog , a  da saradnja Zrenjanina i Temišvara daje dobre rezultate.

„Veza između ova dva naroda, dva grada je tradicionalno dobra što potvrđuje i održana promocija turizma i grada Zrenjanina na Trgu Viktorija u Temišvaru.Grad Zrenjanina u proteklom periodu beleži veliki privredni i ekonomski rast i želimo još više da razvijemo turističke potencijale našeg grada“, rekao je Simo Salapura pomoćnik gradonačelnika Zrenjanina i pozvao  građane Rumunije da dođu u naš grad i uživaju u bogatom kulturno-zabavnom programu manifestacije „Dani piva“.

 

Uorganizaciji Grada Zrenjanina i Turističke organizacije grada Zrenjanina na Trgu u centru Temišvara Turističke potencijale Zrenjanina i Banata, sa akcentom na 34. Dane Piva  promovisali su Mađioničar Hari Magnus, KUD Pionir i Anđelina Švarc.

Tradicionalna manifestacija „Dani piva“ u Zrenjaninu uvrštena je u jedinstvenu mapu evropskih festivala, a manifestacija se našla i u rubrici Festivali pića na osnovu koje ljudi širom sveta mogu da saznaju sve o manifestacijama ovog tipa. Iz godine u godinu „Dani piva“ privlači sve više posetilaca i turista, prošle godine premašena je brojka od pola miliona ljudi.

 

Ovogodišnji Dani piva počinju 26. avgusta i završavaju se 1. septembra. U okviru manifestacije, pored koncerata, održaće se i dramski, dečiji, sportski i kulturno-umetnički program i još mnogo toga na više od dvadeset lokacija u gradu. Kao i svake godine očekuje nas bogat program i na Žitnom trgu uz tradicionalni vatromet i koncerte velikih muzičkih zvezda.

 

 

 

 

 

Povezani članci

Ostavite odgovor

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Copy link
Powered by Social Snap