Svečano proglašeni najuspešniji učesnici elektronskog konkursa Kulturnog centra Zrenjanina

Danas je u Kulturnom centru Zrenjanina održano svečano proglašenje i uručenje nagrada najuspešnijim učesnicima elektronskog likovnog i literarnog konkursa koji je od strane Kulturnog centra, raspisan krajem marta na temu ljubavi, drugarstva, solidarnosti i humanosti.

U ime organizatora konkursa  prisutnima se obratio Goran Marinković, direktor Kulturnog centra, mr Milutin Mićić i mr Branka Jajić u ime članova žirija.

Kulturni centar Zrenjanina iskazuje zahvalnost svim učenicima – učesnicima konkursa, članovima žirija, medijima koji su pratili, najavljivavali i govorili o konkursu i još jednom čestitamo pobednicima na osvojenim nagradama ali i na izdvojenom vremenu i želji da sa nama podele svoje utiske i lični doživljaj koji je nastao u specifičnim okolnostima,  zbog Covida-19.

 

Odluka žirija na likovnom konkursu Kulturnog centra Zrenjanina

Žiri u sastavu Slavica Popov, viši kustos Savremene galerije Zrenjanin, mr Milutin Mićić, akademski slikar i savetnik za za likovnu kulturu u Školskoj upravi Zrenjanin i mr Branko Đukić, akademski slikar i profesor likovne kulture doneli su sledeću odluku:

1. Nagrada niži razredi: Tara Milovac, OŠ „Đura Jakšić“ Zrenjanin, I-3 razred
2. Nagrada niži razredi: Anđela Božin, OŠ „Servo Mihalj“ Zrenjanin, II-1 razred
3. Nagrada niži razredi: Arijana Bandović , OŠ „Dr Aleksandar Sabovljev“ Ečka, III-1 razred

Pohvala: Suranyi Melisza OŠ “Sonja Marinković” Zrenjanin, IVrazred

1. Nagrada viši razredi: Varga Klara, OŠ „Jovan Dučić“ Klek, VI razred
2. Nagrada viši razredi: Mina Arifović, OŠ “Bratstvo” Novi Pazar, V razred
3. Nagrada viši razred Staša Zokić, OŠ “Kreativno pero” Beograd VIII-1 razred

Pohvale:
Una Ševaljić, OŠ “2. oktobar” Zrenjanin VI -3 razred
Milena Pustinjak, OŠ “2. oktobar” Zrenjanin VII-2 razred

 

Odluka žirija na literarnom konkursu Kulturnog centra Zrenjanina

Žiri u sastavu, Branka Jajić, novinarka, Maja Pandurov, multimedijalna umetnica i novinar, Jelena Đorđević Perc, urednica kulturnih programa Gradske narodne biblioteka “Žarko Zrenjanin” i biblitekarke sa dečjeg odeljenja Gradske narodne biblioteka “Žarko Zrenjanin”, Ana Davidovac, Maja Kačarić i Nataša Lalić doneli su sledeću odluku:

Niži razredi:
1. Lena Davidović – III razred OŠ “Žarko Zrenjanin”, Kikinda
2. Stefan Tatić – III razred OŠ “dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin
3. Teodora Savkić – IV razred OŠ “Sveti Sava”, Stajićevo

Predškolska ustanova “Stonogica” iz Sremske Mitrovice – specijalno priznaje
Pohvale: Aleksandar Stanimirović – IV razred, OŠ “Slobodan Bajić”, Sremska Mitrovica, Jovan Vasilić – III razred, OŠ Sveti Sava”, Mladenovac, Maša Stojanović – IV razred, OŠ “Bubanjski heroji” Niš i Osnovna škola „Stanoje Miljković”, Brestovac (kod Bora), istureno odeljenje Šarbanovac– za literarne radove učenika posvećene drugarstvu

Viši razredi:
1. Ivana Raščanin – VIII razred OŠ „14. oktobar”, Beograd
2. Milica Borovčanin – IX razred, OŠ “Sokolac”, Sokolac
3. Tamara Berkesel – V razred, OŠ “dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin

Pohvale:
Đorđe Aleksić – VIII razred, OŠ “14. Oktobar”, Beograd
Vuk Đukanović – VII razred, OŠ “dr Jovan Cvijić”, Zrenjanin

 

 

Povezani članci

Ostavite odgovor

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

c
Copy link
Powered by Social Snap