Sport-  U Beogradu, 23. i 24. maja, održano je Prvenstvo Srbije u plivanju. Učestvovalo je oko 300 takmičara i u jakoj konkurenciji 26 plivača Proletera je osvojilo 11 medalja (7 zlata) i ubedljivo prvo ekipno mesto.  Odličan je bio Stojanov Pavle sa 5 medalja (3 zlata i 2 srebra) i Kepić Danilo bronza, kao i sve štafete. Treneri ekipe  bili su: Gogić, Borić i Jonjev.

U Budimpešti je  prethodnih 7 dana održano prvenstvo Evrope u 50m bazenima. Nastupili su najbolji plivači cele Evrope, a dokaz za to je mnogo isplivanih svetskih rekorda. Nikola Aćin je nastupio u trkama 50 i 100k. U trci 50k je zauzeo 39. mesto sa najboljim svojim rezultatom 22.51 (0.27s do polufinala). Štafeta Srbije 4x100k je bila sjajna u kvalifikacijama 2. mesto, a u finalu 7. mesto. Ova štafeta je veoma blizu odlaska u Tokio,  jer se kvalifikuje 16 štafeta sa Svetskog prvenstva i najboljih 4 po vremenima, Srbija je trenutno na 14. mestu.
Od 23. do 30.05.2021. reprezentativci iz redova Proletera (Kovačević, Cvetkov, Stoiljkovski, Lilić i Trankulov) otišli su  na 8 dnevne pripreme u Banja Luku. Od 25.05. im se pridruzio Aćin Nikola. Na kraju priprema je planirano učesće na prestižnom međunarodnom takmičenju Banja Luka open-u. Trener ekipe bio je  Radišić.