Zrenjanin- Repertoar Narodnog pozorišta Toša Jovanović za peripd od 8. do 13. marta:

DRAMSKA SCENA
velika scena

Utorak, 8. mart, u 20 časova
A.P.Čehov LUDI KAMEN, režija: Radoslav Milenković
PRVA REPRIZA

 

Reč reditelja
Zašto Čehov? Čehov zato što je najveći, zato što je tako duboko, bespoštedno, tako brutalno iskreno sve što je napisao – napisao ne bi li nas suočio sa našim banalnostima, sa našom prazninom, načinom na koji živimo, načinom na koji traćimo svoj život. Ne bi li nam pomogao da podnesemo zapravo ono što je život oduvek i bio, jer bez obzira na pojavnosti i na spoljašne ukrase, u ljudskoj duši je uvek ta napetost i taj problem koji ima svako od nas, kako da prevaziđe, da podnese samoću, otuđenost, usamljenost, banalnost, trivijalnost i tamne strane svoje prirode. U ove dve jednočinke koje su naizgled vrlo vesele i u pozorišnom smislu klasični vodvilji, to i te kako postoji i probija, a ja sam pokušao da „izoštrim” tu mračnu stranu ljudske prirode, čak i u tako oveštalim, stereotipnim situacijama kao što su prosidbe ili zaljubljivanja i do kiča dovedeni rituali između muškarca i žene.

Uloge:
Prosidba
Natalija Stepanovna – Nataša ILIN
Ivan Vasiljevič Lomov – Ljubiša MILIŠIĆ
Stepan Stepanovič Čubakov – Mirko PANTELIĆ

Medved
Jelena Ivanovna Popova – Sanja RADIŠIĆ
Grigorij Stepanovič Smirnov – Jovan TORAČKI
Luka – Zvonko GOJKOVIĆ

 

Petak, 11. mart, u 20 časova
Remi de Vo PRS’O, režija: Olivera Đorđević

Ovaj komad savremenog pisca Remija de Voa iz života francuske radničke i malograđanske klase, o socijalnim dosetkama, crno-humornom snalaženju ali još više o žovijalnoj svakodnevici, zabaviće vas i naterati da se zamislite o sopstvenoj sudbini u vremenu srpske tranzicije.

Uloge:
Kristin – SANjA RADIŠIĆ
Frederik – SAŠA LATINOVIĆ k.g.
Danijela – SNEŽANA KOVAČEV ČELAR
Žorž – JOVAN TORAČKI
Keti – NATAŠA LUKOVIĆ
Frank – ZVONKO GOJKOVIĆ
Fabris – DEJAN KARLEČIK
Žan-Bernar – STEFAN JUANIN
Agent osiguranja – ALEKSANDAR DOŠEN
Glas sa TV-a – JOVICA JAŠIN

Subota, 12. mart, u 20 časova
E.Tornton NAŠ GRAD, režija: M. Knežević

NAŠ GRAD Torntona Vajldera je redak dramski tekst
koji se bavi jednostavnošću svakodnevnog, predvidivog života.

On nema za cilj da ispituje velika ljudska previranja,
već suptilno ispituje građanski moral, perfidnost ljudske zajednice,
dovodi u pitanje uhodane tradicije i pita se
– gde nam promiče smisao?

Da li je život samo ispunjavanje formi i konvencija
ili je moguće proizvoditi smisao i doživljavati ga?

Ova priča izražava cikličnost životnog toka,
pa tako ne tretira samo pojedince iz prošlosti,
već ulazi u dijalog i sa savremenim ljudima.
Uloge:
DOKTOR GIBS ‒ Jovan Torački
GOSPOĐA GIBS ‒ Nataša Ilin
DžORDž GIBS ‒ Milan Kolak
REBEKA GIBS, GOSPOĐA SOAMS, GOSPOĐA VEB ‒ Nataša Luković
GOSPODIN VEB ‒ Mirko Pantelić
EMILI VEB ‒ Mia Radovanović (k.g.)
VOLI VEB, DŽO I SAJ KROVEL ‒ Miloš Vojnović (k.g.)
SAJMON STIMSON ‒ Dejan Karlečik
HAUVI NjUSAM, BIL VOREN ‒ Stefan Juanin

Nedelja, 13. mart, u 20 časova
GOSTOVANjE: Amatersko pozorište „Đorđe Damjanov Đekša“, Jaša Tomić

Slobodan Simić ORDINACIJA režija Radovan Zubac

(ulaz slobodan)

 

„Kada se sve sabere i oduzme mogu reći da ‘Ordinacija’ ne predstavlja neku predstavu koja će vas naterati na neko duboko razmišljanje. Nije to predstava koja nosi neku veliku temu, značaj postoji i on se vidi, ali će vas iskreno nasmejati i učiniti vas, bar na trenutak, zadovoljnim. Kada bih bio ponovo u prilici, opet bi pogledao tu predstavu jer me je nasmejala sa smislom“, napisao je nakon premijere kritičar koji se potpisao kao – Gledalac iz desetog reda partera.

Igraju: Aleksandra i Srđan Radivoj, Siniša Jerinić, Danka i Dario Peka, Marija Blanuša, Stojan Kalapiš, Tatjana Barbul i Nikola Bretšnajder.

 

 

 

LUTKARSKA SCENA

Velika scena

 

Subota, 12. mart, u 11 časova

M. Nastasijević TRAPAVI ZMAJ, režija: Irena Tot

 

Predstava duhovita, u džez ritmu, sa malo persiflaže

i društvene ironije, sa mnogo osećanja i pozorišne predanosti,

priča priču o trapavom zmaju koga niko neće,

a on je još nesrećno zaljubljen.

 

Ali, na kraju, on će ipak biti srećan

jer su ga pustili da bude makar kum

na venčanju princa i princeze.

 

Uloge:

Zmaj, Trapavko – DANILO MIHNjEVIĆ

Kuvarica, dadilja – NATAŠA MILIŠIĆ

Kralj – ANDRIJA POŠA/MIROSLAV MAĆOŠ

Princeza Kunigunda – TATJANA BARAĆ

Princ Rigobert KRISTIAN KARDOŠ

 

 

 

Cena karata

Karte po ceni od 400 din za dramske (za studente, đake, penzionere i grupne posete cena karte je 300 din) i 200 din za lutkarske predstave mogu se kupiti na biletarnici NP „Toša Jovanović” radnim danima (osim utorkom, kada se ne igra predstava) i subotom od 10 č do 12 č i od 18 č do 20 č, odnosno nedeljom 1 sat pred početak predstave, ili rezervisati putem telefona 023/560-136 (biletarnica).

Sve rezervacije važe 24 časa, tj. rezervisane karte moraju se podići sa biletarnice u tom roku. Lica koja poseduju karticu „Cena minus za 3+” imaju 50% popusta na cenu karata.(info: pokret@triplus.org.rs, tel. 0653481881)

NAPOMENA:

Zbog uvedenih epidemioloških mera – nošenje maske, dezinfekcija ruku i držanje distance je obavezno. Pored toga, sve zainteresovane gledaoce molimo da karte REZERVIŠU pre igranja predstave zbog izbegavanja gužvi koje nisu u skladu sa protivepidemiološkim merama.

Pozorište zadržava pravo izmene repertoara, te stoga upućujemo sve zainteresovane gledaoce da neposredno pre dolaska u pozorište ili rezervacije karata PROVERE repertoar na zvaničnom sajtu zrenjaninskog Pozorišta www.tosajovanovic.org.rs ili na telefon biletarnice 023/560-136.