Foto arhiva

Sport- Srpskoligaš iz Elemira, u 1. kolu Kupa FSP Zrenjanin, savladao je u gostima FK Omladinac iz Botoša rezultatom 1:2.

Elemirci su došli do vođstva u 8. minutu preko Nikole Kozlovačkog. Aleksandar Panić je uputio dugu loptu između defanzivaca domaće ekipe, Kozlovačkii je dobro prihvatio i šutem iskosa, pogodio suprotni ugao. Domaćin je mogao do izjednačenja u prvom delu meča, ali je udarac centarfora Slađana Novkovića zaustavila stativa.
Botošani su izjednačili u 50. minutu, kad je, posle centaršuta s leve strane, Luka Šari prihvatio odbijenu loptu i smestio je iza golmana Naftaša.

Ekipe nisu bile kompletne, ali je bilo šansi na obe strane. Jovan Jokić je pogodio stativu dva puta, Igor Pavlov jednom, a Kozlovački je odlučio pobednika u 57. minutu. Centaršut Jokića po zemlji, Kozlovački je petom sproveo u mrežu odličnog Marka Miškova.

OMLADINAC FAM: Miškov, Sarić, Šari, Radulović, Samolovac, Zekić, Novković, Živojinov, Marković, Bojić, Puškaš.

NAFTAGAS: Galin -, Jeličić, Lukić, Popov, Stepanov, Kozlovački, Jokić, Samardžić (Pandurov), Durmiši (Bjelica), Pavlov, Panić  (Čigoja ).

Tekst: B. Cvijetić