Sport- U Kragujevcu se od 14. do 16. jula održalo pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije za kadete. Ekipa Proletera je osvojila 15 medalja, 7 zlata, 5 srebra i 3 bronze. Pavle Stojanov je proglašen za najboljeg plivača takmičenja. Plivači Proletera osvojili su ekipno prvo mesto.
Završetak takmičenja je bio spektakularan i dosad neviđen, posle 3 dana borbe Proletera i 11 Aprila iz Bg, prednost Aprilaca je bila 1 bod pre poslednje štafete… štafetna trka 4×50 kraul 2 muška 2 ženska plivača je odlučivala o tituli ! Proleter (Stojanov, Kekenj, Travar i Dunđer) je u ludoj završnici pobedio sa 0,4s prednosti i preuzeo vodjstvo u plasmanu i osvojio titulu. Treneri ekipe bili su Radišić, Gogić i Jocić.