Na osnivačkoj skupštini Gradskog odbora stranke Srbija centar – SRCE u Zrenjaninu, lider stranke general Zdravko Ponoš istakao je da postoje dva načina predizbornih kampanja – pozitivna i negativna. Kada vlast radi pozitivnu kampanju treba da ističe ono što je dobro uradila, a kada radi negativnu da kritikuje bivšu vlast za ono što je loše uradila. Kod nas se pozitivna kampanja vlasti zasniva na lažima koje su tragikomične, kaže Ponoš i navodi primer da se vlast hvali da je izgradila 1440 mostova, 147 bolnice i da je Srbija „ekonomski tigar“. SNS u kampanji ističe brigu za zdravstvo i krenuli su da otvaraju bolnice, donose skenere i mamografe ali „ne leče ljude zgrade i oprema nego ljudi“ rekao je Ponoš.

Realnost je nešto drugo, realnost je da ljudi odlaze, da je u Srbiji najkraći životni vek u Evropi, da je standard na dnu, da se u samouslugama zaključava maslac. Za to vreme vlast priča o nacionalnom stadionu i o EXPO 27 što svakako neće poboljšati život građana već će biti izvor korupcije – konstatuje Ponoš.

Negativna kampanja ovog režima je optužba da su u opoziciji predstavnici starog režima iako su oni koji su korumpirani iz tog režima sada njihovi ministri i rukovodioci na položajima. Kada je u pitanju stranka SRCE mi nemamo ni bivše ministre ni državne sekretare ni predsednike opština – rekao je Ponoš.

Druga dimenzija negativne kampanje vlasti su lični napadi na predstavnike opozicije u čemu se ne preže ni od čega, kaže Ponoš i dodaje “predvodnik ličnih napada je Aleksadar Vučić sa pozicije predsednika države, a predsednik skupštine i gosti u jutarnjim programima to samo razradjuju.

Srbija centar, u okviru pozitivne opozicione kampanje nudi celovita rešenja forme zdravstva i u nizu drugih oblasti, naveo je Ponoš.

 

Predsednik gradskog odbora SRCE Zrenjanin Igor Kovačić naveo je  da budućnost za naš grad počinje onoga dana kada počne lustracija. Da bez 6.Oktobra naš grad nema budućnost jer trideset godina isti ljudi menjaju dresove , bogate se i nas ubeđuju kako je sve ovo normalno.

„Nije normalno da grad sa 100 000ha obradivih površina uloži iz budžeta 1% za razvoj poljoprivrede. Pritom država uloživši  100miliona eura dovede zagađivača u grad koji je vodeći na spisku obolelih od raka pluća!

Što se tiče fabrike vode građani su digli ruke od toga, jedina nada je izgradnja regionalnog vodovoda kako bi svako domaćinstvo u gradu i selu dobilo zdravu pijaću vodu.

Sramota je što železnice ne osposobe most na Tamišu, barem privremeno, a počupali su 400km pruga po Vojvodini.“

Još je naveo da se grad nekada izdvajao kao privredni centar a danas po tome što ima najskuplju potrošačku korpu i po tome što ga je od poslednjeg popisa napustilo 15% stanovništva.

 

Skupštini stranke su prisustvovali potpredsednici stranke, predstavnici stranaka opozicije, mnogobrojni članovi i simpatizeri.