Sport- Omladinski džudo klub „Proleter“ iz Zrenjanina zabeležio je svoju najuspešniju godinu u istoriji, ostvarivši zapanjujuće rezultate kako na domaćoj, tako i na međunarodnoj sceni. Ovaj uspeh nije samo priča o medaljama, već o upornosti, posvećenosti i duhu sporta koji vlada u ovom klubu.
Na domaćem terenu, „Proleter“ je osvojio impozantnih 103 zlatne, 69 srebrnih i 86 bronzanih medalja, što ih je pozicioniralo na visoko šesto mesto na rang listi Džudo saveza Srbije od ukupno 115 klubova.
Na međunarodnom planu, takmičari kluba su se okitili sa 9 zlatnih, 7 srebrnih i 10 bronzanih medalja, demonstrirajući izuzetan talenat i posvećenost sportu koji prelazi granice naše zemlje.
Posebno su se istakli na državnim prvenstvima u različitim kategorijama. Seniori i seniorke su se domogli bronze, dok su mlađi seniori i seniorke osvojili srebro. Juniorkama i juniorima pripala je jedna zlatna i jedna srebrna medalja, a kadeti i kadetkinje su osvojili dve srebrne medalje. Mlađi kadeti i kadetkinje su se okitili sa dve zlate i dve srebra, a stariji dečaci i devojčice sa dve zlate, jednim srebrom i jednom bronzom. Mlađi dečaci i devojčice su takođe ostvarili uspeh sa jednom zlatnom i dve bronzane medalje.
U Super džudo ligi Srbije, ženska ekipa „Proletera“ postala je sampion Srbije prvi put u klubskoj istoriji dok je muška ekipa odbranila bronzanu medalju osvojenu prosle godine. Na evropskom planu, posebno se istakao Milan Bulaja, osvojivši zlatne medalje u Sloven Gradecu i Skoplju i bronzanu u Sarajevu. Milica Nikolić, takmičarka u seniorskoj kategoriji, zauzela je peto mesto na Grand Slamu u Bakuu, dok je Milica Cvijić zauzela sedmo mesto na Prvenstvu Evrope za mlađe seniorke u Potsdamu.
Ova godina je bila više od pukog niza uspeha; bila je odraz timskog duha, posvećenosti i strasti prema džudou koja krase Judo klub „Proleter“. Ovi rezultati su inspiracija mladim sportistima širom zemlje i dokaz da se upornošću i radom mogu dostići vrhunski rezultati.

U iščekivanju 2024. godine: „Sa ovako izvanrednim rezultatima iza nas, klub se sada okreće budućnosti sa nadom i uverenjem da će 2024. godina biti još uspešnija.Velike nade polažemo u ženski seniorski tim koji će krajem godine učestvovati u Ligi šampiona“- istakli su iz Omladisnkog džudo kluba „Proleter.

Ambicije su visoke, a motivacija je na vrhuncu. Cilj je ne samo nadmašiti ovogodišnje uspehe, već i nastaviti sa razvojem mladih talenata i promocijom džudo sporta u našoj zajednici.