Zrenjanin- Udruženje građna „Voja Tankosić“ bavi se negovanjem tradicije, kulture i istorije srpskog naroda.

Udruženje je osnovano u Valjevu 2020. godine i do sada je svoju aktivnost razvilo u Valjevu, Arnanđelovcu, Kragujevcu, Nišu i Vranju.

U subotu, 23. marta 2024. ozvaničen je početak rada Gradskog odbora UG „Voja Tankosić“ Petrovgrad u Zrenjaninu.

Nakon polaganja venca na spomenik kralju Petru I Oslobodiocu obraćajući se prisutnima u prostorijama UG „Voja Tankosić“, portparol Udruženja, Julijana Mrkonja Marić, rekla je: „Sabrasmo se mi rođaci, prijatelji, kumovi, komšije, poznanici, istomišljenici i saborci da zajedno negujemo tradiciju, da sačuvamo od zaborva lik i delo četničkog vojvode Vojislava Tankosića, da naučimo našu decu šta su to istinske i neprolazne vrednosti, da ne dozvolimo nam prekrajaju istoriju, da zborimo, da se okupljamo, da pravimo književne večeri, tribine, promocije knjiga, okrugle stolove, pozorišne predstave… Da govorimo u srpskom, svetosavskom i slobodarskom duhu, da se dičimo podvizima naših župana, knezova, kraljeva i careva, da bez šovinističkih pretenzija odbranimo ideale naših nacionalnih heroja, naših vojnika, pesnika, književnika, slikara, diplomata, naučnika, učitelja, radnika i seljaka, da održimo amanete predaka, da sačuvamo zavete potomcima, da ukažemo zašto je neophodno Zrenjaninu vratiti ime Petrovgrad, zašto naš grad mora da podigne spomenik despotu Stefanu Lazareviću i zašto smo nepravedni što baš mi, Banaćani, što grofu Ištvanu Tisi nismo odali počast koju je zaslužio.“

Prostorije UG „Voja Tankosić“ nalaze se u Ulici Kralja Aleksandra I Krađorđevića broj 4, na I spratu.