beogradski-pobednik-karatisti-zrenjanina_800_579Sport- Takmičari karate kluba Zrenjanin su odlično krenuli u novoj sezoni učešćem na veoma jakom turniru „Beogradski pobednik“. U konkurenciji 114 klubova iz 11 zemalja, zrenjaninski karatisti su ostvarili zapažen rezultat.

Milovanović Anja je u konkurenciji kadetkinja do 54 kg je osvojila bronzu, dok je Vujasinović Aleksandra u konkurenciji juniorki do 53 kg osvojila srebro.

Najbolji nastup je ostvario Salapura Đorđe koji je osvojio 2 medalje, u konkurenciji mlađih seniora zlato, a u seniorskoj konkurenciji bronzu, obe u kategoriji -75kg. Takođe, Đorđe je imao veoma zapažen i ekipni nastup za reprezentaciju Srbije pobedivši oba meča veoma kvalitetne i iskusne takmičare iz Crne Gore i Hrvatske. Od ukupno 9 mečeva ostvario je 8 pobeda i samo jedan izgubljen mec. Kao nagrada, usledio je poziv selektora za pripreme seniorske reprezentacije Srbije.