nikolic-2_800x532Sport- U petom kolu Druge lige u Kristalnoj dvorani pred 200 gledalaca  košarkaši Proletera ugostili su  ekipu Srema iz Sremske Mitrovice i pobedili rezultatom 95:92,  ostvarivši svoju drugu pobedu u prvenstvu.

Prvo poluvreme proteklo je u ujednačenoj borbi sa obe strane, prvu četvrtinu je dobio Proleter sa 21:18, a drugu Srem sa 25:22, tako da se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom 43:43.

Treću četvrtinu  Proleter je dobio sa 29:22 i kasnije će se pokazati da je početak drugog poluvremena i odlučio krajnji ishod utakmice, jer su gosti zadnju četvrtinu dobili 27:23, ali to nije bilo dovoljno za pobedu. Najefikasniji igrač Proletera bio je Slobodan Lalić sa 31 postignutim košem, a za goste isto toliko koševa postigao je Kostas Stratakis.

nemanja-3_800x532Što se tiče procenata, Proleter je imao 85% iz slobodnog bacanja (11/13), za dva poena 59%( 24/41), i 36% za tri poena (12/33). Srem 83% iz slobodnog bacanja(19/23), 63% za dva poena (29/46), za tri poena 28% (5/18). Košarkaši Proletera imali su 21 naspram 14 asistencija gostiju i 10 ukradenih lopti naspram dve igrača Srema.

KK Proleter Naftagas: Atanacković (12), Lambić (12), Subotić (15), Burić, Sućov, Lalić (31), Vico, Đorđević, Nikolić (18), Božović (7), Obrenović. Trener: Srezoski Slobodan.

proleter-akcija_800x532KK Srem: Miladinović, Tomić, Đurak (3), Sekulić (21), Rutović (2), Stratakis (31), Nešić, Stević, Đokić, Đorđić (24), Andrić, Ivanović (11). Trener: Petković Aleksandar.

Tabela:                               Bp Bi P.