Sport-Na stadionu Radničkog odigrana je prva kontrolna utakmica protiv FK „Vojvodine 1928“ iz Perleza, u okviru šestonedeljnih priprema, pred početak prvenstva u Srpskoj ligi.

Posle nekoliko pokušaja, Radosavljevića iz redova domaćih i Ninića s druge strane, Radnički je došao u vođstvo. U 18 minutu na pas Radosavljevića, sa svoje polovine terena, Vuković – Lisičić je, sa 20 metara, lobovao istrčalog golmana Magdu ZA 1:0. Izabranici Predraga Kandića imali su posed, više trčali i lakše dolazili do kaznenog prostora i u nastavku promašili više prilika.

Gosti su mogli da izjednače kada je, na početku drugog dela, mladi golman Radničkog istrčao daleko izvan kaznenog prostora, brže do lopte stigao je napadač Ninić, ali nije iskoristio ponuđeno. Potom je Matić šutirao prema mreži  perležana, a ispred linije Rudić je izbio loptu glavom. Posle duge dijagonale Zakića, mlađani Malek bio je sam ispred iskusnog Magde, ali je čuvar mreže gostiju, sjajno intervenisao. Matić je ponovo bio u prilici i šutirao pored stative, da bi perležani uzvratili na gotovo identičan način. Oba trenera iskombinovala su dva sastava.

FK RADNIČKI: Djurić, Grbić, Jovanov, Bjelica, Šemić, Dučić, Radosavljević, Runjevac, Magda, Novković, Vuković – Lisičić. Igrali su još: Vasić, Kiš, Bojanić, Petrov, Milin, Kujundžić, Zakić, Blažić, Rankov, Malek, Matić, Aćimov.

FK VOJVODINA 1928: Magda, Džajski, Stanojević, Rudić, Srdanov, Radaković, Živanov, Birčanin, Vlaučin, Ninić, Kalajdžija. Igrali su još: Macut, Mladenović, Matić, Divnić, Lazarević, Lazić, Ginić, Knežević, Petrović.

Sledeću kontrolnu utakmicu fudbaleri Radničkog odigraće protiv FK Omladinca, srpskoligaša iz Novih Banovaca.

Tekst: Budimir Cvijetić.