Organizacija Svetosavlje desetu godinu zaredom dodelila stipendije najboljim đacima

Zrenjanin- Organizacija “Svetosavlje” danas je u Baroknoj sali Gradske kuće svečano dodelila stipendije učenicima i studentima za školsku 2019/2020 godinu sa teritorije Grada Zrenjanina i opštine Žitište. Svetosavska stipendija je namenjena odličnim đacima i studentima iz višedetnih porodica slabijih materijalnih mogućnosti.

Na konkursu za svetosavsku stipendiju, objavljenom 7. novembra 2019. godine, učestvovalo je 46 učenika i studenata sa teritorije Grada Zrenjanina. Svetosavsku stipendiju dobila su 4 najbolje rangirana studenta i 15 najbolje rangiranih učenika.

 

Ukupan fond za svetosavske stipendije koje je obezbedilo SVETOSAVLjE za školsku 2019/2020 godinu iznosi 1.150.000,00 dinara.

Stipendije za studente su utvrđene u iznosu od 100.000 dinara, a za učenike u iznosu od 50.000 dinara na godišnjem nivou, i dodeljuju se u 10 mesečnih rata.

Uručene  su i zahvalnice pojedincima i kolektivima koji su  dali značajan doprinos  za organizaciju  Svetosavlje, kako bi ono ostvarilo svoju misiju. Zahvalnice su dobili Dušan Moromilov sveštenik u penziji, novinar Slavko Surla i fotograf Jovan Njegović Drndak

 

Stipendije je uručio predsednik Organizacije “Svetosavlje” Dragan Vidaković koji je sve prisutne podsetio da je “Svetosavlje” 2011. godine oformilo fond, s ciljem da pomogne deci iz višečlanih porodica, koja su slabijih materijalnih mogućnosti, pre svega, u njihovom školovanju, ali i da promoviše tradicionalne vrednosti našeg društva.

–Desetu godinu za redom organizacija Svetosavlje dodeljuje stipendije đacima iz višedetnih porodica slabijih materijalnih mogućnosti koji imaju želju da uče i nastave svoje usavršavanje, a imaju dobre rezultate u školovanju. Ove godine obezbedili smo ukupno 1.150.000 dinara za 15 đaka i četiri studenata, đaci će dobiti 50.000, dok će studenti dobiti po 100.000 dinara za deset meseci“, rekao je Dragan Vidaković predsednik humanitarne Organizacije “Svetosavlje” i naglasio da je za proteklih 10 godina preko 10 miliona dinara izdvojeno za đačke stipendije i da se za to vreme školovalo preko stotinu đaka i studenata.

„Ideja Svetosavlja je da pokažemo  solidarnost, pre svega prema višečlanim porodicama, kao i da podstaknemo celokupnu zajednicu da više pažnje obrati na ovakve porodice iz razloga što prepoznajemo slab natalitet kao jedan od najvećeg problema našeg društva. Mi u Svetosavlju želimo da ukažemo da je potrebno da svako svojim  primerom  pokazuje da taj jaz treba samnjivati i da treba težiti društvu jednakih šansi“, naglasio  je Dragan Vidaković.

Svečanoj dodeli prisustvovao je zamenik gradonačelnika Zrenjanina Saša Santovac, kao i članovi Upravnog odbora “Svetosavlja”.

Zamenik gradonačelnika Saša Santovac je istakao da se grad Zrenjanin  trudi da kroz različite programe stimuliše đake i studente dodeljujući im gradske stipendije i pohvalio  uspešne ljude koji su udruženi u Organizaciji Svetosavlje koji izdvajaju sredstva i stipendiraju naše talentovane učenike koji postižu rezultate.

„Zahvaljujem se organizaciji „Svetosavlje“ što tradicionalno, deseti putpo redu imamo priliku da  uručimo stipendije đacima i studentima i to pokazuje da ova organizacija oseća potrebu današnjeg društva, oseća potrebu stanovnika našeg grada“, rekao je zamenik gradonačelnika Saša Santovac.

 

DOBITNICI SVETOSAVSKE STIPENDIJE ZA ŠKOLSKU 2019/20. GODINU:

 

RANG LISTA STUDENATA KOJI SU DOBILI STIPENDIJE:
R.br. Prezime i ime Fakultet/Škola Bodovi
1 Simić Verica Medicinski fakultet 92,25
2 Anđela Jovanović Filozofski fakultet 83.90
3 Stojanović Nemanja TF M.Pupin 79.30
4 Kristina Bucu Pravni fakultet 76,40

RANG LISTA UČENIKA KOJI SU DOBILI STIPENDIJE:
R.br. Prezime i ime Fakultet/Škola Bodovi
1 Radanov Aleksandar Zr. Gimnazija 93.70
2 Vukov Milica Zr. Gimnazija 91.50
3 Jovanović Aleksandra Zr. gimnazija 87.10
4 Mučaj Viktor HTPŠ U. Predić 85.80
5 Dunai Andrej Zr. gimnazija 85.50
6 Živković Ljubica Zr. gimnazija 82,50
7 Grahovac Sergej Zr. gimnazija 82.50
8 Stojanović Jelena ETŠ J. Trajković 82.50
9 Živković Marija Zr. gimnazija 80.50
10 Jovanović Teodora Zr. gimnazija 80.00
11 Ćirić Danilo MŠ J.Marinković 77.40
12 Svjetlica Una ETŠ J. Trajković 76.00
13 Ludoški Branko Srednja poljoprivredna 76.00
14 Isakov Branko Gimnazija J.J. Zmaj Novi Sad 75.50
15 Sofija Radovanović Zr. gimnazija 74.20

Povezani članci

Ostavite odgovor

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Copy link
Powered by Social Snap