Foto arhiva

Sport- Odbojkašice iz grada sportova spotakle su se na prvom koraku mini lige od 7 do 10 jer su u svojoj dvorani doživele bolan poraz od mlade ekipe Beograda rezultatom 2:3 po setovima (20:25, 25:16, 19:25, 25:18, 13:15).

Duel timova koji se bore za opstanak pripao je srećnijoj, ali i na momente hrabrijoj družini i umnogome je zakomplikovao izgled tabele. Prvi set je pokazao naznaku slabe igre domaćeg tima. Slabiji prijem i previše grešaka omogućilo je gošćama da preko razigranih Novosel i Kuvekalović naprave finu zalihu i na tehnički tajm – aut odu sa vođstvom od 12:7. Premalo je bio tandem Tamara Miljević – Vojnić Purčar da sem primicanja od 15:18 se bilo šta kvalitetno preokrene. Poenima Berbatović i Savićević posao za Beograd se završava kod rezultata 25:20. Drugi set kao da je promrdao iz sna domaći sastav. Popravljen prijem i dobra distribucija lopti od strane Marije Miljević omogućila je da do izražaja dođe kvalitet Savović, Tamare Miljević i Vojnić Purčar kroz poene sa krajeva, kao u Deurić i Džamić iz bloka. Prednost od 12:6 je dobrim ritmom i poenima Džamić i „kuvanjem“ Marije Miljević uvećano na 20:10. Uvođenje supertalentivane Tamare Kisić koja je svojim servisima i odbranom i pogurala Klečanke do 23:13 bio je mudar potez, a set zakucavanjem u tri metra završava Džamić za 25:16. Treći set bolje otvara ekipa trenera Pavlovića i preko odličnog prijema Bogdanović i poenima Tamare Miljević i Vojnić Purčar dolazi do 5:3, no tada je usledila serija neverovatnih grešaka i sve se okrenulo protiv domaćina. Berbatović i Savićević igraju odlično, dobro ih upošljava tehničar Krpović iz za tili čas tim iz prestonice vodi sa 23:13. Uspeo je Klek asom Džamić i blokom Vojnić Purčar da se primakne na 18:23, a onda i serijom grešaka da izgubi sa 19:25. Četvrti set je bio poprilično izjednačen, timovi su se smenjivali u vođstvu sve do rezultata 12:10 za domaćina kada je nagovešten epilog. As poenom Savović i blokom Vojnić Purčar napravljena je razlika od 16:10, a koreja Džamić kao i nekoliko vezanih dobrih akcija Savović gura Klek na 23:16 i krajnjih 25:16. Peti set doneo je pobednika. Katastrofalan početak čete trenera Pavlovića i minus od 2:8 niko u dvorani nije mislio da može da se stigne, sem devojaka iz grada na Begeju. Kada je bilo najpotrebnije Džamić, Savović donose 11:13, a odlični servisi Vojnić Purčar i egal 13:13. Međutim, kao da je taj tempo izmorio domaći sastav jedna nesmotreno ispucana lopta u aut i „popijen“ blok doneo je rezultat 15:13 ali i slavlje gošćama. Konačnih Klek Zrenjanin 2 – Beograd 3 bilo je bolno otrežnjenje za sve u hali.

KLEK ZRENJANIN: M.Miljević 5, Džamić 12, Deurić 4, Savović 20, T.MIljević 16, Kazimirović 1, Vojnić Purčar 16 poena.
BEOGRAD: Krpović 2, Mateska 5, Stefanović 13, Novosel 11, Berbatović 11, Kuvekalović 9, Savićević 18.
U sredu 26.februara od 20h Klek Zrenjanin je ponovo domaćin, ovoga puta ekipi Partizana.