kosarkasice_800_532Sport- Košarkašice Proletera sinoć su u hali Medison u 1. kolu  Druge lige Srbije ugostile  ekipu Čelareva i ubedljivo ih savladale rezultatom 80-29.

Zrenjaninke su pokazale da su dosta kvalitetnija ekipa i najavile borbu za sam vrh tabele ove sezone.

 

Najefikasnija igračica na terenu bila je Bosnić sa 24 postignuta poena, a slede je Olić sa 13 i Jovanov sa po 12 koševa.

kosarkasice-2_800_532– Vredno smo se spremali za početak sezone, što smo u prvoj utakmici i pokazali. Jedan od većih izazova očekuje nas već u petak, kada nam u goste u 21h u hali Medison dolazi jedan od favorita za osvajanje lige, ekipa Njegoš iz Lovćenaca.

Naša ekipa je spoj četiri iskusne seniorke i dece iz naše škole košarke na koju smo posebno ponosni. Očekujemo dobar rezultat ove sezone, imamo kvalitet da se borimo za sam vrh i uz malo sreće uđemo u najviši rang takmičenja- rekao je trener ekipe Marko Marinkov.

Za ekipu Proletera nastupale su: Jovanov, Marinković, Dunai, Palinkaš, Vidrić, Olić, Milošević, Bosnić, Ratković, Milinković, Komazec i Mihajlović.