Sport- U Vrnjačkoj Banji je proteklog vikenda održano 15. Otvoreni Fudokan Kup Srbije. Zrenjaninci su nastupali na ovom šampionatu u sledećem sastavu: Srđan Marić, Goran Samolovac, Bojana Stanisavljev, Đorđe Stanojević, Igor Popov i Nikola Vukelić. Nikoli Vukeliću je tom prilikom uručen sertifikat za sudiju Fudokan saveza Srbije B nivoa.

Razultati u pojedinačnim nastupima:

Srđan Marić – U kategoriji omladinci disciplina Fudokan sport borbe 84 kg osvaja bronzanu medalju i kumite osvaja bronzanu medalju,

Goran Samolovac – U kategoriji seniora disciplina Kate osvaja bronzanu medalju, Tsumeai osvaja zlatnu medalju, Tamashiwari osvaja zlatnu medalju, Kumite osvaja zlatnu medalju, Fudokan sport 84 kg + osvaja bronzanu medalju.

Bojana Stanisavljev – U kategoriji juniorki disciplina Kate osvaja zlatnu medalju.

Đorđe Stanojević – U kategoriji kadeta disciplina Fudokan sport borbe 57 kg osvaja srebrnu medalju, Kogo kumite osvaja bronzanu medalju.

Nikola Vukelić – U kategoriji seniora disciplina Tsumeai osvaja srebrnu medalju, Fudokan sport borbe +84 kg osvaja bronzanu medalju, Kumite osvaja bronzanu medalju.

Razultati u ekipnim nastupima:

Muški seniorski tim u sastavu Srđan Marić, Igor Popov, Nikola Vukelić i Goran Samolovac osvaja zlatnu medalju. U finalnom meču za zlatnu medalju zrenjaninci su savladali seniore iz Karate kluba „Crvena Zvezda“ iz Beograda.

Ovim putem želimo da podsetimo da je muški seniorski tim na Fudokan prvenstvu Srbije u Šapcu takođe osvojio zlatnu medalju pobedivši domaćina Karate klub „Kaišin“.

Ukupan broj medalja za KK Banatski cvet

5 zlatnih medalja , 2 srebrne medalje i 7 bronzanih medalja

KK Banatski cvet zauzeo je 6. mesto u generalnom plasmanu, dok je Goran Samolovac zauzeo prvo mesto u generalnom plasmanu po broju osvojenih medalja.