Sinoć je u Kongresnom centru „Master“ Novosadskog sajma održano „Veče šampiona“,  u okviru 52. Međunarodnog sajma lova, ribolova, sporta i turizma “ Lorist“na kojoj su brojnim institucijama i organizacijama u Srbiji i okruženju uručeni pehari i medalje za kvalitet proizvoda Novosadskog sajma.

Na dodeli nagrada prisustvovao je veliki broj predstavnika Pokrajinske Vlade, institucija, kao i inostranih i domaćih predstavnika sektora za turizam i privredu, ali i gradova i opština iz cele Srbije koji su prepoznali turizam kao osnovu razvoje svoje sredine.

Grad Zrenjanin je prepoznatljiv po privredi, privlačenju novih inostranih i domaćih investicija, ali i po turizmu i njegovom razvoju, a posebno po manifestacijama zbog čega je i nagrađen peharom i diplomom za visok kvalitet u ogranizaciji manifestacija. Eminentan žiri istakao je da je Grad Zrenjanin  visoko kotiran u turizmu i da su to prepoznali mnogobrojni posetioci ovog grada na Begeju, čija je manifestacija Dani piva ove godine okupila više od pola miliona posetilaca.


Gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić je istakao da je nagradi predhodilo puno truda i rada, ali da je ovo priznanje i obaveza da se kvalitet i kontinuitet nastavi i u godinama i organizaciji manifestacija koje tek slede.

Grad Zrenjanin je prepoznatljiv po privredi, privlačenju novih inostranih i domaćih investicija, ali i po turizmu i njegovom razvoju, a posebno po manifestacijama zbog čega je i nagrađen peharom i diplomom za visok kvalitet u ogranizaciji manifestacija. Eminentan žiri koji su činili naučnici i stručnjaci sa fakulteta  i instituta u Srbiji i regionu, koji  godinama rade  u hotelijerstvu i turizmu istakao je da je Grad Zrenjanin  visoko kotiran u turizmu i da su to prepoznali mnogobrojni posetioci ovog grada na Begeju, čija je manifestacija Dani piva ove godine okupila više od pola miliona posetilaca.

„Mnogo rada ulažemo da promovišemo Grad Zrenjanin kao turističku destinaciju, i očigledno nam ne ide loše, jer poslednjih godina skoro pola miliona ljudi poseti našu najbolju manifestaciju  „Dani piva“.  Naš grad ima i druge manifestacije koje su veoma interesantne i veoma mi je drago da ljudi koji nisu iz Zrenjanina prepoznaju naš grad kao zanimljivo mesto, a naročito našu manifestaciju kao sjajno organizovanu“, rekao je gradonačelnik.