Sport- U Banjaluci se 25. i 26. marta 2017. godine održao susret reprezentacija Srbije, Slovenije, Hrvatske i BiH na kojem je učestvovalo 276 takmičara. Selektor reprezentacije Srbije i šef stručnog štaba PK Proleter Dejan Pejinović na takmičenje je poveo 60 plivača, a među njima i članove Proletera Ivana Lenđera i Nikolu Aćina koji su osvojili ukupno 9 medalja u pojedinačnim trkama.
Aćin Nikola 4×100 meš   III mesto juniori

Na Prvenstvu Srbije  za pionire koje se održalo 25. i 26. marta 2017. godine ekipa Proletera osvojila je ekipno II mesto.

Na takmičenju u Bečeju učestvovalo je preko 300 plivača iz 42 kluba. Pojedinačnu bronzanu medalju je osvojio Ognjen Kovačević u trci 100 leđno, zlatna je bila ženska štafeta 4×50 mešovito u sastavu Lara Lilić, Kočović Ana, Djaković Lana i Stoiljkovski Lena, a srebrnu medalju ženska štafeta 4×50 kraul u sastavu Lara Lilić, Djaković Lana, Burnjaković Višnja i Stoiljkovski Lena.
Treneri ekipe su bili Radišić Milorad i Borić Ivana.